• Свеж
Челик Тема Сечење Завртка, Цинк Позлатен Заврши, Пан Главата, Филипс Диск, Тип 23, #10-24 Тема Големина, 7/16 Должина (Пакување од 100)

Челик Тема Сечење Завртка, Цинк Позлатен Заврши, Пан Главата, Филипс Диск, Тип 23, 10-24 Тема Големина, 7/16

DEN 238.80

Од стока
Достапно.

Тема сечење завртка со видот 23 точка стил има фина теми кои коси надолу за да тап точка со голем сечење површината погодна за мек метал, обезбедува одлична чип царинење, и бара минимално ротирачки сила да го инсталирате.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Цинк позлата отпорен на корозија и има рефлективна изглед.Пан главата има рамна врвот и кратки вертикални страни со заоблени горниот раб.Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран за да се спречи преку-затегнување.Челик тема сечење завртка има цинк позлата, еден Вид 23 точка стил, и пан главата со Филипс диск.На завртка, исто така, повика на тип Т тема сечење завртка, има фини нишки и еден вид 23 точка дека tapers надолу за да тап работ и да се насочува чипови надвор од дупката за да спречите затнување.Голем сечење површина е погодна за меки метали и им овозможува на завртка инсталација со минимални ротирачки сила.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.На цинк позлата нуди отпорност на корозија и има рефлективна изглед.Тавата главата има рамна врвот и кратки вертикални страни со заоблени горниот раб.На Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран да им овозможи на возачот да се лизга надвор од главата, да помогне да се спречи над-затегнување и оштетување на конец или fastener.Тема сечење и конец возен завртки, два видови на само-прислушување завртки, се навој сврзувачки елементи што се создаде парење тема во ѕидот на дупка.Двете завртки се разликуваат еден од друг во начинот на кој тие се создаде теми.Тема сечење завртки намалување на ѕидот на дупка за креирање на нишка, создавање материјал чипови кои треба да се расчисти далеку од дупка за да спречите затнување.Тема возен завртки, исто така се нарекува тема формирање завртки, не се отстрани материјалот, но наместо притиснете против ѕидот на дупка да се менува материјал и форма на нишки.

За производот

Купувачите избираат и