• Свеж
Yssreey 48 Парчиња Базен Винил Поправка Печ Комплет самолепливи ПВЦ Поправка Закрпи Винил Базен Лагер Печ Брод Поправка Винил Rubbers за Гумени Чамци Базени, Квадратни и Т?

Yssreey 48 Парчиња Базен Винил Поправка Печ Комплет самолепливи ПВЦ Поправка Закрпи Винил Базен Лагер Печ Брод

DEN 1423.20

Од стока
Достапно.

Обилна количина : пакетот вклучува 48 парчиња(4 десетина) на самолепливи поправка закрпи,постојат квадратни и круг, 24 парчиња соодветно.Тие се мали во големина и лесен за чување, лесно може да поправка на вашиот базени гумени производи воздух кревети.Високо-квалитетни Материјали : Овие базен печ поправка колекции се направени од лепило и ПВЦ, кои се водоотпорен, издржлив и силен, веќе не се чисти да се носат и пропаст, не се отровни, без мирис може да се обезбеди што долг временски период употреба.Дизајн Со Себе : можете да snip ова само лепило винил поправка комплет во различни големини и форми, лесно според различни потреби.Вежба вашата рацете на способноста да се направи поправка на повеќе интересни и да се направи поправка област веќе не е монотоно.Лесен за Користење : задната плоча на овие гумени базен поправка печ опрема е само-лепило.Прво,се чисти вашиот надувување на производот пред да ги користат печ, а потоа солза производот, ставете го на место каде што треба да се поправат, и да чекаат за адхезија да биде цврста.Широк Спектар на Апликации : Овие винил базен поправка колекции можат ефикасно да го поправи вашиот земјата пластични базени, гумени кревети, гумени перници, пливање прстени, вреќи за спиење, плажа топки, итн., носат многу погодности.Спецификација : Материјал : ПВЦ Боја : како на слики прикажани Количина : 40 Парчиња во вкупниот Пакет Содржина : 24 x квадрат поправка закрпи 24 x круг поправка закрпи Како да го користите : 1. Обезбеди простор за да се санираат е целосно чист. 2. Излупете исклучување на подлога од хартија и се држи на далноводи на површината, целосно покривање на протекување/шевовите/дупки/цепнатинки.Притиснете цврсто на сила од било која воздушни меурчиња. 3. Оставете под притисок 3-5 Lb за 2 часа.Тоа трае околу 6 часа за лепило за целосно да се излечи Применливи предмети : Овие брод поправка винил rubbers се погодни за репарација на надувување кревети, гумени чамци, гумени перници, гумени софи, пливање прстени, плажа топки, вреќи за спиење и повеќе.

За производот

Material:
PVC
Color:
as the pictures shown
Quantity:
40 Pieces in total
Package Content:
24 x square repair patches :
24 x round repair patches :
How to use:
1. Insure area to be repaired is completely clean. :
2. Peel off the backing paper and stick the patch to the surface, fully covering the leaks/seams/holes/slits. Press firmly to force out any air bubbles. :
3. Leave it under pressure 3-5 Lb for 2 hours. It takes about 6 hours for the adhesive to fully cure :
Applicable objects:
These boat repair vinyl rubbers are suitable for repairing inflatable beds, inflatable boats, inflatable cushions, inflatable sofas, swimming rings, beach balls, sleeping bags and more. :

Купувачите избираат и