• Свеж
COLORFULHOPE 3Ft x 50Ft Плевел Бариера Пејзаж Ткаенина Трајни & Тешки Премиум Земјата Покрие Плевел Бариера за Зеленчукова Градина, Цвет Кревет Градина Супериорен Плевел Кон

COLORFULHOPE 3Ft x 50Ft Плевел Бариера Пејзаж Ткаенина Трајни & Тешки Премиум Земјата Покрие Плевел Бариера

DEN 647.76

Од стока
Достапно.

ВИСОКА ГУСТИНА : Цврсто вткаена од 3.2 унци на тешки-должност полипропилен ткаенина.98% изложена на светлина.Спречување на плевел семе погребан во почвата од germinating.ВИСОКА ПРОПУСТЛИВОСТ : Двоен слој ткаени, porous дизајн.Обезбеди бариера за да се спречи испарувањето и да се намали хранливи нутриенти, подобрување на вода и ѓубриво се користи ефикасност.ЛЕСНО ДА се ПОСТАВИ : Лесно да се намали и да се справи.Ленти се олесни усогласувањето на растенијата.На порозни плевел бариера може да биде лесно да се намали во бараната форма, според потребите.НАПРАВЕН ДА ТРАЕ : Weed бариера пејзаж ткаенина тешки со УВ стабилизација функција.Солиден и издржливи под директна сончева светлина.Тоа е ниска цена, еколошки безбедна алтернатива на хербицидите.ПОВЕЌЕ намени : Стоп за плевели и намалување на ерозија по дожд.Про плевел бариера е многу погодна како перница за вештачка трева, зеленчук парцели, цветните леи, земјата покрие растенија, градини, и приоди за автомобили.Ако ви се допаѓа вашата градина, ќе знаеме колку е досаден да плевел се.Ако не сакате да го користите хербициди или да се најде дека тие не работат за вас. -COLORFULHOPE Градина Плевел Бариера може да ви обезбеди со нови избори!. -На плевел бариера, помага да се спречат оние кои се непријатни плевели од појавува во вашата градина. -Однесете вашиот градинарство да на следното ниво!.Не треба да се вработи скапи професионалци.Можете да ја исечете елита плевел бариера ткаенина големина сакате.Стави долу и да почне садењето.Тоа ќе се заштити вашата градина.

За производот

Купувачите избираат и