• Свеж
Zareba ESP2M-Z 2-Миле Соларни Ниска Отпорност Електрична Ограда Полнач

Zareba ESP2M-Z 2-Миле Соларни Ниска Отпорност Електрична Ограда Полнач

DEN 1675.20

Од стока
Достапно.

Ниска отпорност технологија овозможува помалку батерија се троши и интуитивна технологија противи шорцеви кога оградата е во контакт со плевелите.Да се продолжи животот на вашиот полнач имајте го предвид следново : Откачете го полначот од извор на енергија кога бури се near Install молња diverter/arrestor да ги пренасочите молња на earth Use молња задави да прахосвам моќ извира предизвикан од гром.На прв Поглед : Сили до 2 милји на оградата користење на сонцето обвинет battery Input Напон : 4 VDCOutput Напон : 8 KV +/- 20% отворено коло voltage Can се користи со челик, алуминиум, поли жица, поли јаже, и поли tape Low-отпорност технологија овозможува помалку батерија drain Resists шорцеви кога оградата е во контакт со weeds Includes 1-година ограничена гаранција, вклучувајќи штета предизвикана од lightning Made во USAAnimals Контролирани : Ограда Полначот Стручни Совети : оградата полнач е срцето на вашата електрична ограда систем.04-joule Излез.5 KV1-година ограничена warranty Zareba 30 Миле Соларни на Модел на Полначот на : ESP30 M-ZPowers до 30 милји на fence Input Напон : 12 VDCOutput Напон : 7.Опис на производот во Потрага за цена-ефикасен начин за контрола на мали животни?Соларни е начин да се оди.Употреба на Zareba Соларни Ниска Отпорност Електрична Ограда Полнач за контрола на мали животни и миленичиња.6 KV1-година ограничена warranty Zareba 10 Миле Соларни на Модел на Полначот на : ESP10 M-ZPowers до 10 милји на fence Input Напон : 6 VDCOutput Напон : 7.Користење на Zareba Системи за Електрична Ограда Тестер можете да мерите ограда линија и ограда на полначот на напон.Тестирање на Вашите Fence To се осигура вашата ограда е правилно работи, и вашите животни се содржани безбедно, тоа е важно да се тестираат вашите ограда редовно.2-миле опсег.За користење со мали животни и миленичиња (ограничен добиток & коњ апликации). 4-volt батеријата (вклучени).Овој соларен полнач е дизајниран за употреба со челик или алуминиум жица и плевел слободни огради.

За производот

Купувачите избираат и