• Свеж
Weilianda француски Притиснете кафематот Set - Чај Бруер - Компактен Нерѓосувачки Челик Клипот Кампување Кафе Притиснете со Лажица & Трајни Лесно Чистење Отпорни на Топл?

Weilianda француски Притиснете кафематот Set - Чај Бруер - Компактен Нерѓосувачки Челик Клипот Кампување Кафе

DEN 455.76

Од стока
Достапно.

Уживаат во Кафе Дома - На Belwares француски притиснете кафематот е тешко, издржлив, rustproof & отпечатоци-доказ.Додадете груб терен кафе, топла вода, и притиснете.Современиот француски прес (12oz, 350ml) прави 3 шолји кафе (4 мл секоја) за само 5 минути.Направени на Доверлив Материјал - Стакло дека е премногу тенки или поевтино направени би се пуштам на топлина речиси веднаш, со што ќе се влијае на вкусот на вашето кафе.Нашите carafe, сепак, е направен на топлина-отпорни borosilicate стакло кое ја задржува водата топла во текот на процесот на подготовка.Исто така, на задебелена стакло дното на неверојатно се однесува на производ, услуга живот.Повеќе намени, Освен со користење на француски притиснете како кафематот, исто така е корисна за апаратот да се направи чај, mct масло кафе, топло чоколадо, ладно пијалак, frothed млеко, бадемово млеко, кашу млеко, овошје infusions, и на растенијата и растителни пијалаци, како што се фоките во нивните вкусови и ароми.Пренослив Дизајн - малата големина е совршена за правење еден служат кафе , можете да вкус на freshest кафе во секое време.Индивидуалните големина е лесно да се носат кој ќе биде совршен за патувања, авантури на кампување или на работа.И нашите се справи со е обезбедено со нерѓосувачки челик рамка за да се задржи beaker од кои спаѓаат надвор.Совршен Подарок - Ова лични големина француски притиснете е совршен подарок за пријател или член на вашето семејство кој сака кафе или чај.Одличен подарок идеја за членовите на семејството и пријателите да се даде на Денот на Вљубените, Ден на Мајката, денот на Благодарноста, Ви Благодариме што се Присутни.Кафето е примарна цел, но исто така можете да го користите за чај, овошен сок, пенење агент, топло чоколадо, foamed млеко, итн.Тоа е вашиот најдобар избор и може да ве полни со енергија секој ден.

За производот

Купувачите избираат и