• Свеж
2 Насоки Природни Morganite Jade Исцелување скапоцен камен 8мм (0.31 Инчи) Фацетирани Круг Spacer Камен Монистра (88-92pcs) за Накит Занает Одлуки GH-F25

2 Насоки Природни Morganite Jade Исцелување скапоцен камен 8мм (0.31 Инчи) Фацетирани Круг Spacer Камен Монистра

DEN 239.76

Од стока
Достапно.

(2 насоки, 88 да 92pcs вкупно, ~ 14 инчен По Влакно, ~ 44 да 46pcs Монистра По Влакно), Камен/материјал : Природни Жад, morganite боја, фацетирани круг монистра, (обоена и боја enhanced во голема топлина, бојата ќе не падне).Мушка големина : ~ 8мм (0.31 инчен); Центар drilled дупка со дијаметар : ~ 1mm (~ 0.04 инчи) ✦ ве Молиме проверете слики и големина на информации за да бидете сигурни дека овој објект ги задоволува вашата потреба, пред ставање на ред, благодарам. ✦ Jade Jade е симбол на чесност и чистота и среќа; Тоа е кажано за да означи мудрост се собраа во спокојство, и да се зголеми љубовта и негувањето; Тоа е исто така познат да се задржи на носителите од штета и донесе хармонија, и да ги смири умот и ослободување од негативни мисли; Згора на тоа, се верува дека за да се привлече среќа и пријателство. ✦✦ На сликата може да покажуваат мали разлики на вистинскиот камен во боја, облик и текстура, бидејќи природните својства и составот на минирани слободни форма gemstones дефинирате уникатна убавина на секое парче. ✦ Овој скапоцен камен Производ Доаѓа заедно со Природни скапоцен камен Автентичноста и Гаранција за Квалитет Сертификат издаден од страна Adabele ДОО, Калифорнија, U. S. A. ✦ Оваа точка, исто така доаѓа со 30 дена ограничена гаранција против материјал за да се осигура вашата комплетна сатисфакција ✦ Овој објект е спакуван во Adabele заштитна марка торба.Големина : 8мм (2 Насоки) | Боја : Morganite Jade.

За производот

Купувачите избираат и