• Свеж
Enso SG2 7 Парче Acacia Тенок Нож Блок Сет Изработени во Јапонија - 101 Слој од Нерѓосувачки Дамаск

Enso SG2 7 Парче Acacia Тенок Нож Блок Сет Изработени во Јапонија - 101 Слој од Нерѓосувачки Дамаск

DEN 7198.80

Од стока
Достапно.

Сет Вклучува : 3.25" Paring Нож, 6" Алатка Нож, 6.5" Santoku Нож, 8" Готвач е Нож, 9" Леб Нож, од Нерѓосувачки Челик Се Освен Кујна Shears 63 Rockwell Цврстина. 101 слој од не ' рѓосувачки челик Дамаск конструкција со SG2 челик јадро; Двојно-bevel работ за двете десната и левата рака се користи.Црно платно micarta се справи со 18/10 нерѓосувачки челик се зајакнат и врежани крајот капа, црвена изолација и Самураите Сртот; ограден целосна танг се справи со изградба обезбедува јакост, издржливост и рамнотежа.Се чисти со млака вода и благ детергент; околу 12° сечилото агол; рачно изработени во Seki Сити, Јапонија со доживотна гаранција.Боја : Acacia.

За производот

Купувачите избираат и