• Свеж
16.5 Нозе Lenth гаражни врати U+O Дното Времето Соголување Комплет Гума Печат Лента Замена, Универзална Weatherproofing hreshold Визуелниот Запечатување Гума 5/16Т Завршува, 3 3/4 Width(Ц?

16.5 Нозе Lenth гаражни врати U+O Дното Времето Соголување Комплет Гума Печат Лента Замена, Универзална Weatherproofing

DEN 685.68

Од стока
Достапно.

✧✧➤У Облик +O Прстен Комбинација : У облик +O прстен комбинација, тешки водоотпорна делови со Т-Канал Завршува Стил 5/16" т крај, 3 3/4" ширина, 16.5 FT долго.Печат Dustproof Изолација,Гаража вратата weatherproofing универзален плафонски лента, тешки водоотпорна делови. ✧✧➤Материјал : Направен со флексибилни, водоотпорни гумени.Издржлив материјал, може да се работи за долго време.Останува добро од -40° до 140°. ✧✧➤Надградба на Изолација : Со 7 изолација круг слоеви, тоа може да го намали звукот до 5 пати.Печат на вашиот ентериер и екстериер вратата, да ги задржи вашите гаража топло.За задржување на влагата, нечистотијата, ладен воздух и остава надвор од вашата гаража нема да попуштат, преместите, или да се загрози и покрај температурните екстреми. ✧✧➤Лесно да се Инсталира : Замена на постоечките стари и дното weatherstripping.Без завртка или ноктите е потребно да се инсталира оваа црна гаражни врати sealer комплет.користи повеќето тешки професионална одделение гума на пазарот - ова НЕ е евтина синџир продавница rubbers. ✧✧➤Лесно Прилагодливи : До 16.5' долго ( околу 5 метри ), може да се намали оваа лента да се прилагодува на вашата кат прагот помалку од 5 метри.

За производот

Купувачите избираат и