• Свеж
Стариот Свет Божиќ Француски Кафе Притиснете Украс, Мулти

Стариот Свет Божиќ Француски Кафе Притиснете Украс, Мулти

DEN 304.56

Од стока
Достапно.

Францускиот Кафе Притиснете исто така е позната како cafeti повторно или кафе клипот.Оваа кафето уред е создаден во Италија во 1929 година. Совршена шолја кафе е направена од цврста основа на тоа дека стрмни за 4 минути.Но не т чека премногу долго; некои велат дека кафето е расипан по 20 минути на steeping.Направени од страна обоен, устата-разнесени стакло.Димензии : 1.25 X 2.25 X 3.75 (Hx Lx W).Францускиот Кафе Притиснете исто така е позната како cafeti повторно или кафе клипот.Оваа кафето уред е создаден во Италија во 1929 година. Совршена шолја кафе е направена од цврста основа на тоа дека стрмни за 4 минути.Но не т чека премногу долго; некои велат дека кафето е расипан по 20 минути на steeping.

За производот

Купувачите избираат и