• Свеж
FEL-PRO VS 50145 Р Вентил Покрие Заптивка Сет

FEL-PRO VS 50145 Р Вентил Покрие Заптивка Сет

DEN 431.76

Од стока
Достапно.

ДИЗАЈНИРАН ЗА НЕСОВРШЕНА ПЛАФОНСКИ ПОВРШИНИ Инженерните и произведен специјално за поправка на животната средина за да им помогне на печат несовршена плафонски површини.КОНСТРУИРАН за ДА се ИЗВРШИ Заштитен плута-гума формулација.СУПЕРИОРЕН ПЕЧАТ Високо conformable да се приспособат за несовршена плафонски површини.СЕКОЈ ДЕЛ ЗА ПОПРАВКА Fel-Pro заптивка поставува вклучува секој дел се потребни за поправка освен ако не е поинаку наведено.РЕАЛНИОТ СВЕТ ТЕСТИРАНИ Делови се тестирани на возилото и потврдуваат за да се обезбеди оптимална ефикасност на патот.Заптивка материјал е моделирана гума.Идеална замена за акциите употреба.Се продаваат во парови. 1 Година производителите гаранција.Валкани вентил покрие – доказ за истекување на масло.Моторот ниско ниво на масло.Изгорени масло мирис (испуштање на издувни гасови водот).Груба работи моторот/misfires (протекување искра plug цевка пломби).Моторното масло дамки на теренот.Проверете вентил покритие за правост пред да ја инсталирате.Притисни Притисни-во-Место (PIP) дихтунзи директно надолу во ритам.Не притисни и лизгајте ги прстите долж заптивка, ќе заврши со "рецидив" заптивка материјал.Секогаш вратете гума grommets (ако се присутни) за да се обезбеди соодветна утовар и запечатување на вентил за да се покрие.Fel-Pro® дихтунзи нудат 100% возило справување со одредена апликација материјали да ви даде запечатување решенија со перформанси и издржливост професионалци доверба Протекување од вентил опфаќа може да биде проблематична.Овие не само што предизвика грозен дамки, но може да доведе до сериозни проблеми ако не се санираат.Тоа е зошто Fel-Pro дизајни вентил покрие дихтунзи специјално за поправка на животната средина за да им помогне на печат несовршена површини.Неслободни материјали и докажани технологии како Perma Dry и Perma Dry Plus помогне да се обезбеди сигурен печат дури и на повеќето проблематично апликации.Дизајниран да се печат на вентил за да се покрие/cam капак на врвот на мотор цилиндри на главата, на вентил за да се покрие заптивка спречува моторно масло од протекување надвор од заеднички.На вентил за да се покрие заптивка withstands на стресот на две површини зголемување, намалување, warping и триење додека запечатување во моторното масло.Fel-Pro Perma Dry и Perma Dry Plus вентил покрие дихтунзи често вклучуваат примена-специфични технологии за да се спречи overtightening и комерцијален запечатување решенија.

За производот

Купувачите избираат и