• Свеж
PermatiteDS 5650 Времето Соголување, Крајната Сунѓерот Гума Печат со Агресивни Само селотејп, 50' Должина x 3/4 Ширина x 5/16 Висина, Црно

PermatiteDS 5650 Времето Соголување, Крајната Сунѓерот Гума Печат со Агресивни Само селотејп, 50' Должина x

DEN 504.00

Од стока
Достапно.

Тоа е изградена на природните отвори-cell сунѓерот гума.Не-водат поддршка.Идеален за времето соголување, звук и вибрации dampening, тапацир, прашина бесплатен и изолација.Вибрации dampening.Мерки 50-метри должина од 3/4-инчи ширина од 5/16-инчи висина.Permatite природни open-мобилен гума, комбинирани со не-водат поддршка и агресивна гума врз основа лепило.Dortite сунѓери се изградени од природни open-cell сунѓерот гума, комбинирани со не-водат поддршка и многу агресивен гума-врз основа на лепило.Апликации : користени во HVAC, комерцијални покривот стапици за да се минимизираат вибрациите и off-автопат опрема вратата заптивки.Идеален за времето соголување, звук и вибрации dampening, тапацир, прашина бесплатен и изолација.Ги исполнува ASTM 1056-68 RO12. Не-истегнување.Лесен-за-користење флексибилност.Одлична меморија за да се задржи формата.Долго производ живот.Се користи за времето соголување, звучни вибрации dampening, тапацир, прашина бесплатен и изолација.Полимер : природна гума.Компресија/Девијации : 5 - 10 psi медиум.Густина (П. В. Ф.) просек : 26. Температурата опсег : -20 степен на 200 степен F [-28 степен до 93 степен C].Метод : скрати на големина; да се отстрани ослободување на лагер; важат за чиста сува површина.Подготовка : површината треба да биде сува, чиста од масла и отпадни честици.Температура : умерена услови.Рок на траење : 1 година.Воздух-тесни пластичните покривки.Лепило површината.Ткаенина база.Црна боја.Мерки 50-метри должина од 3/4-инчи ширина од 5/16-инчи висина.DORTITE Тешки Временски услови Соголување Производи Се Произведени во САД За Повеќе од 50 години.ДС е Посветена на Обезбедување на Врвен Квалитет на Времето Соголување s DORTITE Може да се Смета за да одам На Работа, Право!.

За производот

Купувачите избираат и