• Свеж
Алпска Самитот Пешачење Столбови - 2-pc Пакет Прилагодливи Пешачење или Одење Стапчиња - Силна, Лесни Алуминиумски 7075 - Брзо се Прилагоди Флип-Lock - Плута Зафат, Поместе

Алпска Самитот Пешачење Столбови - 2-pc Пакет Прилагодливи Пешачење или Одење Стапчиња - Силна, Лесни Алуминиумски

DEN 959.76

Од стока
Достапно.

Построги Од Карбонски Влакна - Ако сте во потрага за пешачење се држи што е лесен, силен и издржлив тогаш овие се стапови за вас!Алпска Самитот Пешачење Столбови' тешки алуминиум може да го издржи притисок и влијание подобро од карбонски влакна кои се од основно значење при пешачење на карпест терен или за поддршка потешки тежина.Светло за Авиони Одделение Алуминиум - силна и светлина.Тие тежат околу 4 унци помалку отколку типични 6061 алуминиумски прачки (заеднички во пешачење стапчиња), кои ќе се направи полесно кога си носи вашиот ранец низ долгите денови на влажен терен или стрмни inclines со изобилство на надморска височина добивка.Полесно да се Прилагоди Од Пресврт Lock - за Овие telescoping столбови се прилагоди во висина од беа 25,5 инчи до 54 инчи, што е бриз дали сте го носи ракавици или пешачење низ влажни услови, благодарение на рачката брави!Постојана Лост Брави се вклучени, па никогаш не ќе го изгуби еден како може да се случи со другите столбови.На плута рачки се удобен да го користите и во топла и ладна температура за мажи и жени, под исти услови, што ги прави совршени за сите сезони.На влага-wicking материјал исто така го спречува испотени раце, без разлика на температурата надвор, додека рака е поместена па тоа нема да се фаќа за вашата кожа суровини и кога сте на крстоносните.Добиете Вашиот Комплетен Сет Сега - Со различни убави бои за да одговара на било какви стил, овие столбови се совршени за секој гледа за екстра дека малку поддршка како тие крстоносните низ пустината.Достапни во убава Црвена, Жолта, Вар, Небото Сино, Кралската, Лаванда, и Бела, овие столбови, исто така, доаѓаат со носи торба, 2 пара гума совети, 1 пар конектори, кал кошеви, шок апсорбирање на совети, и издржливи две-тон снегот генерализирање (снегот генерализирање се за светлина ангажманот само, НЕ за скијање).

За производот

Купувачите избираат и