• Свеж
Keadic 16 Поставува М4×75mm Тешки Таванот Куки, Челик Грабеж Кука со Пролетта Toggle Крило Завртки Тенџере Ги Кука за Бесење на Растенија, Таванот Инсталација Одредување на ?

Keadic 16 Поставува М4×75mm Тешки Таванот Куки, Челик Грабеж Кука со Пролетта Toggle Крило Завртки Тенџере Ги

DEN 1456.80

Од стока
Достапно.

【Она што ќе Добиете за】16 поставува на М4×75mm грабеж таванот куки.Доволно количество ги задоволат вашите замена потреби во домот и декорација на користење.Добро простор за заштеда на средства за правење сте дома стане уредни. 【Издржлив Материјал】 Направен од железо, челик со цинк позлатен, отпорност на абење и анти-корозија, погоден за влажна средина.Мазна површина, без било брус, одлична изработка за долг животен пат.Длабоко и единствен тема за лесна инсталација.Анти-лизна дизајн за безбедна примена. 【Тешки Дизајн】На toggle крилја може да се шири товарот во текот на пошироката област со зголемување на површина, што ја прави неговата структура постабилни и посилни.Тие може да го поддржи 25 килограми на цврсти ѕидови или дрво, 15 килограми на шупливи ѕидови.Совршен за монтажа на грабеж куки на шупливи ѕидови/цврст ѕид/дрво. 【Лесно да се Инсталира и да ги Отстрани】едноставен за инсталација и отстранување, го направите вашиот дом предмети на организиран и уреден.Чекори на инсталација : ① Удар дупки на ѕидот според големината на грабеж кука. ②Pass на завртката преку дупка, Стиснете на пролет, а потоа се стави на за да се префрлате крило во удирани со тупаници дупка. ③ Нека одат на крила да се пролет apart④Just заостри завртки.Работа. 【Широка Примена】Идеален за шупливи блок ѕид, ѕид од гипс картон, дрво.Широко се применува за бесење колонист, светлина, завеса род, ветер chimes, цветни корпи, светилки, светлосни тела, цевка задолжени за хранење телиња, фенери, Божиќ украси и повеќе.Објектот Пакет Количина : 16 | Големина : М4*75 MM.

За производот

✔️Size:
M4×75mm
✔️Quantity:
16 sets
✔️Dimension Detail:
as picture shown
✔️Material:
iron steel with zinc plated
✔️Load Capacity:
UP to 25 pounds
❓How to use:
①???? Punch holes on the wall according to the size of the swag hook. :
②????Pass the screw through the hole, Pinch the spring and then put the toggle wing into the punched hole. :
③???? Let go the wings to spring apart :
④????Just tighten the screws. Work Done. :
????Heavy Duty:
The toggle wings may spread the load over a wider area by increasing surface area, which makes its structure more stable and stronger.
????Long Service Time:
Made of iron steel with zinc plated, wear resistance and anti-corrosion, suitable for wet environment.
????Multi-Function:
Ideal for hollow block wall, plasterboard wall, wood. Wide applied for hanging planter, light, curtain rod, wind chimes, flowering baskets, lamps, light fixtures, tube feeders, lanterns, Christmas decorations and more.
Package Include:
16 Sets M4×75mm toggle anchor hook :

Купувачите избираат и