• Свеж
33 Стапки Пена Запечатување Лента 1/2 Инчи x 3/8 Инчи Дебела Вратата Времето Соголување, Висока Густина, Само Лепило Изолација Neoprene Пена Запечатување Лента за AC Прозоре

33 Стапки Пена Запечатување Лента 1/2 Инчи x 3/8 Инчи Дебела Вратата Времето Соголување, Висока Густина, Само

DEN 215.76

Од стока
Достапно.

Овој пакет вклучува 2 ролни од 1/2 во x 3/8 во x 16.5 ft пена лента, вкупно 33 стапки долг; Оваа пена времето соголување е мека доволно за да бидат прилагодени за различни употреба со ножици, без пот за DIY инсталација, паметен избор за твојот алатка кутија.Материјал : пена запечатување лента се направени од квалитетен материјал, ЕВА пена, neoprene, која има добар запечатување и отпорност на деформација функција, токсични слободни, може да се применуваат од -50℃ 150℃.Водоотпорен, не-degumming, висока лепило мрежа поддршка и се држи цврсто, повеќе од квалификувани вратите и прозорците изолација лента; ве Молиме имајте во предвид на чиста и сува површина пред да аплицираат за подобри перформанси и мерење на јазот за правото големина на лента.Затворен мобилен пена лента е времето доказ, отпор нафта, отпорен на корозија, прашина доказ, шок-апсорбирање, буферирање, изолирање, пламен retardant, звук доказ, топлинска изолација, анти-лизгање и изолација.Широко се применува : лепило пена ленти се широко се применуваат во различни вратата запечатување и прозорец изолација, мебел, електрични кабинети, автомобили, звучници, играчки, ракотворби, спортска опрема, итн.

За производот

Купувачите избираат и