• Свеж
  • -3 %
WaterWarden WWF200 4' x 12, Црно – Removeable Отворено за Безбедност на Децата Inground, Лесно DIY Инсталација со Хардвер 4 Метарски Базен Ограда

WaterWarden WWF200 4' x 12, Црно – Removeable Отворено за Безбедност на Децата Inground, Лесно DIY Инсталација

DEN 2306.00
DEN 2383.44

Од стока
Достапно.

БАЗЕН за БЕЗБЕДНОСТ на ОГРАДА – Користење на Water Warden Базен Ограда е одличен начин да се заштити од неовластен пристап до вашите базен област, имајќи ги вашите сакани, безбедни од несреќи.Додека здрав и исклучително безбедно додека во употреба, тоа е лесно да се отстрани за секоја прилика.СИЛНА & ИЗДРЖЛИВИ – Water Warden Inground Базен Безбедносни Огради се УЛ-Уверение и направени од супер-силна, УВ заштитен Meshylene ткаенина со засилен ивица да се спречи протриване.Максимална УВ-инхибитори се направи погодна за сите клима.ДИМЕНЗИИ – Секој дел од оградата мерки 4' висок и 12' долго.Пролетта-натоварени безбедност latch систем за брзо и лесно се приклучува на оградата делови заедно, и можете да ги купите како многу делови како што треба да безбедно опкружуваат вашиот базен.DIY ИНСТАЛАЦИЈА – Ова Water Warden базен куќиште ограда инсталира во минути со едноставно дупчење ⅝ " дупки и вметнување на половите.На дупчење дефиниција, упатства, хардвер, куки, и вметнете капи за да се покријат дупките се вклучени.WATERWARDEN – Со state-of-the-art технологија и остро разбирање на базен безбедност родени повеќе од пет децении искуство, Water Warden постојано води индустријата во квалитетот на производот, сигурност, леснотија на користење и услуга.Боја : Црна | Големина : 4 Нога | Стил : Ограда.

За производот

Купувачите избираат и