• Свеж
LABOREDUCER ДОВЕДЕ Под Кабинет Осветлување Тела,Сензор за Движење се Активира Лента на Светлина за Кујна Гаража Плакарот Кревет,Pack 2 11.2 инчен Ноќ Светлина со Автоматски ?

LABOREDUCER ДОВЕДЕ Под Кабинет Осветлување Тела,Сензор за Движење се Активира Лента на Светлина за Кујна Гаража

DEN 599.76

Од стока
Достапно.

Движење се Активира Кабинет Осветлување : Светлата кога откривање на движења; Светла исклучување по 15 секунди, 15 минути кога нема движења биде откриен.Auto off време е прилагодлив.Професионални Светлина : 4000 K Природна бела, најдобар боја температура за читање, на работа, итн., CRI е 85+, светлината на овој кабинет осветлување изгледа повеќе природни и не штети за вашите очи.USB Напојува : Дизајниран со USB низок напон моќ поддршка, сензор за движење кабинет светла се многу безбедно да се користи.Тоа може да се поврзе power plug, моќ банка и КОМПЈУТЕР за користење, нема потреба да ја полните повторно и повторно.Лесен за Инсталација : кабинетот светлина, може да биде инсталиран од страна на завртки и заграда, исто така, може да биде инсталиран од страна на налепници, само се држи на, не на штета на вашиот мебел.Жица клипови се вклучени за да се задржи уредни впечаток, без грижи за месинг кабли.Целосна Примена : Овој мултифункционален кабинет светлина е идеална за осветлување на спалната соба, бебе соба, гардероба, плакари, кабинети, коридор, работилница, подрум, гаража, stairwell, влезовите, провизии и други места.Опис : Овој USB напојува движење се активира кабинет светлина за полнење може да биде инсталиран во кујни, ходници, скали, плакари, гаражи, тавани и подруми, спална соба и сите места.Светлата на вашата акција кога се откриени, светла за автоматско исклучување по вашето поставување на времето.Бесплатни вашите раце, штеди многу време и го направи вашиот живот повеќе погодност.Спецификации : За Сензор : Работен Напон : DC 5 V Максимална Излезна Струја : 3А IP Оценка : Внатрешна апликација IP44 Тајмер Функција : 15s~15min прилагодливи на времето, Автоматско вклучување/исклучување на Откривање на далечина : Приближно 1-5m зависи од бариера затворен Откривање на Степенот : 120 степен Нормално тоа може да биде 1.5-2m наоколу во собата На оперативни температури за овој сензор за движење на светлината се движи од -5°C до 30°C.За Кабинетот Светлина Бар : Напон : 5 VDC Моќ : 3 W Боја : 4000 K Природна бела CRI : >85 Лумен : 250lm LED Живот : 50000 часа Должина : 11.2 инчен Пакет вклучува : 2 x 5 V Под Кабинет Осветлување 4 x Завртка 4 x Заградата 2 x сензор за Движење 6 x селотејп 8 X жица клипови 2 x 20inch поврзување на кабел (5.5x2.1 машки 3.5x1.35 машки џек) 2 x 40 инчи USB Cable(USB 5.5x2.1 машки порта).

За производот

Купувачите избираат и