• Свеж
CHIUYE Молив Костец за Деца Ракопис, 9 Пакет Прстот на Носителот Обука Gripper, Ергономски Држење Корекција Пишување Помош Зафат за Години, со Силиконски Гел Молив Зафат з?

CHIUYE Молив Костец за Деца Ракопис, 9 Пакет Прстот на Носителот Обука Gripper, Ергономски Држење Корекција

DEN 335.76

Од стока
Достапно.

【БЕЗБЕДНОСТ МАТЕРИЈАЛ】Овие пишување помош зафат се направени од високо квалитетен материјал, совршен подарок за деца за учење и пишување. 【ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН】Овие костец се погодни за моливи/пенкала со дијаметар помеѓу 0.28-0.31 инч.Ефикасно ја намалуваат инциденцата на миопија. 【ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА】 Стави палецот и forefinger во дупка на страната која одговара на вашите прсти, ефикасно водич за пишување на правилен начин. 【Обоени Силикони Молив Костец】 Децата сакаат да пишуваат со убави и корисни молив зафат.убави бои може да помогне да се зголеми детето пишување интерес, и прават деца љубов за пишување.Боја : Девојка.

За производот

Купувачите избираат и