• Свеж
Birllaid Вратата Времето Соголување Печат Силно Лепило Изолација Лента Затворена Вратата На Клетката Изолација Временската Лента 1/2 Инчи Широка X 1/8 Инчи Дебела X 16.5 Ме?

Birllaid Вратата Времето Соголување Печат Силно Лепило Изолација Лента Затворена Вратата На Клетката Изолација

DEN 249.12

Од стока
Достапно.

【ПЕНА ЛЕНТА СО ЛЕПИЛО】-Ова само лепило пена временската лента се користи силна еден двострано лепило, но лесно да се отстрани и без остатоци. 【ВРЕМЕТО СОГОЛУВАЊЕ】- Направен од бело СДР затворен мобилен пена,нема штета материјал,времето доказ,шок-апсорбирање,буферирање,изолирање,пламен retardant,soundproof,топлинска изолација,анти-лизгање и изолација.Да се намали бучавата од надвор и лизгачки врата треснувајќи.Не леплива остатоци или пена битови преостанува. 【ПЕНА WEATHERSTRIPPING ЛЕНТА】-затворен мобилен изолација пена печат лента е широко се користи во различни вратата и прозорецот печат,мебел,електрични кабинети,автомобили,звучници,играчка,занаетите,DIY,спортски equiments,рамка на врата печат, или да користите како шапка големина редуктор пена лента.Правење на вашиот живот полесно. 【ЛЕСНО ДА се ИНСТАЛИРА】-прозорецот печат лента лента е мека доволно за да се прилагоди во различна големина и облик, со ножици или нож,и лесно се свиткуваат во било која форма.Лента за покривање на лепило е лесно да лупам off.(Големина : 12.7 мм*3мм*5m). 【СИЛНО ЛЕПИЛО ИЗОЛАЦИЈА ЛЕНТА】-100% ЗАДОВОЛСТВО - Ние се гордееме со нашата пена лента и ние сме сигурни дека ќе љубов на квалитетот и употребливоста!Контактирајте со нас ако кој било проблем, ние обезбеди брз одговор и совршено решение.Се соочувате со нацрти сите зимски и вишокот на грешки доаѓа во домот за време на summer This затворен мобилен пена лента може да се создаде печат и чувајте ги во ладна AC правец дома и да ги чуваат од топло надвор на воздух надвор во текот на летото.Работи одлично да insulate мојот рамка на врата/задржи грешки надвор.КАРАКТЕРИСТИКИ : Силно лепило подлога, водоотпорен и не-degumming, стап firmly Good амортизирање ефект, времето доказ, масло отпор, хемиска отпорност на корозија, прашина доказ, шок отпор, изолирање, пламен retardant, звук доказ, топлинска изолација, отпорност на влага, анти-лизгање, изолација и така на пена за изолација ленти може да се намали и да се моделирани лесно, ќе се наведнуваат и се придржува кон било shape The температура опсег е од -50℃ 150℃Широко се Користи лепило пена ленти се користат во различни вратата печат и прозорец изолација, мебел, електрични кабинети, автомобили, звучници, играчки, ракотворби, спортска опрема, итн.Овој печат лента не е многу добра работа за чување инсекти и студено надвор.Широко се користи во различни врати и прозорци, мебел, електрични кабинети, автомобили, звучници, играчки, итн.Ја намалува бучавата на тресна door Reduces звук доаѓа низ вратата gaps Reduces вибрации кога ќе се ставаат под blender Prevents мебел од scuffing ѕидот зад it SIZE : 1/2 Инчи Широка X 1/8 Инчи Дебела X 16.5 Метри Должина во Бело.

За производот

Купувачите избираат и