• Свеж
Човековите Грав 24 италијански Печено Кафе Еспресо Еден Служат Кафе Парчиња | Премиум Органско Кафе Парчиња Печено и Земјата од страна на Експерт Roasters | италијански

Човековите Грав 24 италијански Печено Кафе Еспресо Еден Служат Кафе Парчиња | Премиум Органско Кафе Парчиња

DEN 2398.56

Од стока
Достапно.

НА ИСТ ВИСОК КВАЛИТЕТ ШТО ОЧЕКУВАТЕ ОД НАШАТА СВЕЖО BAGGED КАФЕ ГРАВ Секој од нашите еспресо кафе парчиња содржи 12 грама свежи специјалност печено (повеќето брендови имаат само 10 грама по pod!).Секој pod brews исто вкусна арома и богат вкус како нашите еспресо печено кафе грав подготвен во нашите продавници за последните 20 години.Тоа е печени подолго од нашите редовни кафе грав, давајќи им исто полно работно тело вкус и ароматични белешки сте дојде до љубов.КОМПАТИБИЛЕН СО 1.0 И 2.0 кафематот ЕДЕН СЛУЖАТ 1.0 и 2.0 Нашите совршено направена кафето може да се приготвува на температура со користење на двете 1.0 и 2.0 подготовка машини.Ние, исто така, бидете сигурни да го користите само целосно да се рециклираат, целосно компатибилни кафе капсули за подготовка машини.Ова им овозможува да се извлече најмногу вкус за вашиот утро е совршен пијалак.ПРЕМИУМ ОРГАНСКО КАФЕ ГРАВ ИЗВОРИ ОД НЕГОВОТО ПОТЕКЛО, Нашите долгорочни односи во кафе заедници помогнаа да се олесни на неколку проекти во кафе потекло заедници.Од Источна Африка, Централна и Јужна Америка, и Индонезија, тоа беше нашата цел позитивно да влијае на земјоделските заедници и да гради цврсти врски со некои од најдобрите светски кафе на земјоделците.Произведено ВО ОГРАНИЧЕНИ СЕРИИ за ДА се ЗАЧУВА КВАЛИТЕТОТ на почетокот како еден диск-преку еспресо стојат во Ashland Орегон, имаме бидејќи расте, со повеќе од 300 локации за отворање или развој во 25 држави.Поради наша специјалност кафе се пече свежи секое утро, ние ограничена на производство на нашата coffeee парчиња за зачувување и одржување на неговиот квалитет.Ако ви се допадна црна пушка кафе парчиња, смрт сакаат кафе кафе парчиња, или кафе парчиња, сигурно ќе го САКААТ ова.Вкус Име : Италијански | Големина : 24 Брои.

За производот

Купувачите избираат и