• Свеж
MAVO француски Притиснете кафематот, Кафе Прес(34 Унца) - 6 Ниво на Филтрација Систем - Згусне Отпорни на Топлина Borosilicate Стакло - Производител на Чај, Млеко Frother Создател?

MAVO француски Притиснете кафематот, Кафе Прес(34 Унца) - 6 Ниво на Филтрација Систем - Згусне Отпорни на Топлина

DEN 670.80

Од стока
Достапно.

[Чиста Чувство] - Две повеќе слоеви од нормалните француски притиснете, што го прави сигурни дека не постои кафе и ви овозможува да уживате во чистотата на кафе.Вистински двојна филтрација систем, кој се користи 6 слоеви на Храна одделение од нерѓосувачки челик листови со различни густини за да го филтрирате во прав. [Кристално Јасна] - Лесно да се следи целиот кафето процес преку 360 степен на целосно транспарентна тело.Неговата скала дизајн на телото ви помогне да го контролираат дел од вода и прав повеќе интуитивно.Лесно да се направи на сите видови на coffees според различни кафе во прав и вода на ликвидност, само како професионално се произведуваат. [Нераскинливо] - телото е направен од изменета супер-дебелина 3мм висока borosilicate стакло, која е силна и трајни, отпорни на висока температура и ниска температура.BPA free, 304 храна одделение од нерѓосувачки челик филтри.Можете да се користите за долго време. [Мултифункционален] - Тоа може да биде производител на кафе, чај создателот, млеко frother или ладно пијалак кафематот.Пијалак на вашиот омилен миризливи чај.Направи густа млеко пена за еспресо, cappuccino и млеко со додавање на млеко и постојано twitching притисок род.Како тоа има екстра-дебел стаклестото тело со ниска температура отпор, може да се направи ладно пијалак кафе лесно.Како мултифункционален француски притиснете!Што го заслужуваат тоа!. [Заштеда на време] - Нема потреба да се трошат време во составување или учење.Кога се прима оваа француски тенџере, го користите за да направите мешавина на кафе непосредно по отворањето на пакетот.Се разбира, тоа е многу лесно да се чисти.Секоја карактеристика на овој француски притиснете е внимателно дизајниран да ви помогне не само да се добие подобро кафе, но, исто така, да се направи кафе безбедно, едноставно и удобно.Големина : 34 Унца.

За производот

Купувачите избираат и