• Свеж
ComSaf Херметички Стакло Канистер Сет од 3 со Капаци 78oz Храна Складирање Тегла Плоштад - Складирање Сад со Јасно Зачувување Печат Жица Клип за Прицврстување за Кујна К?

ComSaf Херметички Стакло Канистер Сет од 3 со Капаци 78oz Храна Складирање Тегла Плоштад - Складирање Сад со

DEN 551.76

Од стока
Достапно.

[Херметички Храна Складирање Тегла] Com Saf складирање тегла е направен од храна-оценување на стакло кое е не-токсични, без мирис и 100% BPA free.Секоја чаша сад е добро затворен, опремен со силиконски заптивка и нерѓосувачки челик заклучување стегач за да бидете сигурни дека вашата храна да остане чиста, свежа и безбедно додека во складирање. [Само еден Поглед на Она што е Внатре], Благодарение на кристално стакло, секогаш ќе знаат колку е лево во тегла и како конзервирана храна напредува без отстранување на горниот капак.Плус, на елегантен види-преку дизајн го прави да изгледа повеќе визуелно привлечен на кујната кабинет. [Совршен Еден Големина] На целиот сет вклучува 3 Тегли од 1 една големина : 78oz. 4.375"x4.375"x10"(L x W x H).Вклучуваат Слободни Chalkboard Етикети.Оваа стаклена тегла во собата е на висок квалитет и со цел за олеснување на вашата работа.Совршена големина за секојдневна домашна употреба. [Даде Подарок Таа/Тој ќе се Допаѓа] Од секое семејство треба храна за складирање тегли за кујна, тоа е без сомнение одличен избор на housewarming подарок, како и Денот на Мајката подарок.Пријатели или мајки ќе се воодушеви со својата сигурен квалитет и елегантен изглед. [Обновливи & Мулти-цел] Тегли се лесно да се мијат и може да се користи повторно и повторно.Prefect големина за да се користи како складирање тегли за дом и кујна.На херметички стаклена тегла е добро да се зачува различни храна како метеж, chutneys, брашно, жита, шеќер и зачини, зрнести плодови, чај, гравот и вашите омилени грицки како бисквити.Одлично за конзервирање на вашиот сопствен кисели краставички и други конзервирање храна.

За производот

Купувачите избираат и