• Свеж
Miuezuth Пергола Пребивање за Качување Растенија - Тешки Градина Пергола Пребивање за Краставица, Вино, Овошје и Зеленчук Домати Растенија Пергола Нето, Качување Vining Р?

Miuezuth Пергола Пребивање за Качување Растенија - Тешки Градина Пергола Пребивање за Краставица, Вино, Овошје

DEN 191.76

Од стока
Достапно.

Нашите полипропилен пребивање е прифатлива алтернатива за традиционалните жица mesh.УВ стабилизира полипропилен е лесен, практично, и го поттикнува растот.Miuezuth конструиран да биде доволно силна за поддршка на дињи, но сепак доволно безбедно за повеќето деликатна стебла и.Оваа пребивање ја подобрува циркулацијата на воздух, изложеност на сонце, и користење на просторот.Оваа пергола пребивање гарантира дека вашите растенија остане здрава, со што се зголемува нивниот принос.ВИСОК КВАЛИТЕТ : Направен од Здрав, Сите Временски услови тешки најлон пребивање е силна и не е раскинат.Силна reaking сила поддржува исклучително тешки за сечење товари.Оваа зелено пластичен материјал отпорен на УВ зраци и бројни видови на хемикалии.Тоа е, исто така, aseptic.Можете да повторна употреба или рециклирање на пребивање по жетвата.Овие карактеристики го прават тоа најефикасен и економичен начин да се поддржи вашиот качување растенија!.Miuezuth Пергола Пребивање држи вашиот растенија надвор од земјата, намалување на изгние и болест.Оваа позиција го покрена, исто така, ја зголемува растенија изложеност на воздух и светлина.На пребивање насочува раст од домати, цвеќиња, и други не-качување растенија, одржување на нив директно.Тоа исто така им овозможува оптимална оддалеченост помеѓу вашиот растенија.Пергола Пребивање е идеален за било дома gardeners или комерцијални лозарите.Miuezuth обезбедува практична расте решение за vining растенија од сите типови.мрежа со дијаметар од 4 инчи од 4 инчи.Идеални за одгледување грашок, грав, краставици, домати, Цвеќиња или било каков вид на качување на растенијата или растителни.Најлон растенијата пребивање заштедува простор и поддржува растенија вертикално.Најлон материјал, мека трајни и доволно силни за поддршка на тешки култури и растенија, лесно да се справи.EASY SETUP - Инсталацијата не е лесно и бара минимален износ на време.Можете лесно може да се обликуваат и се сече во посакуваната големина со обичните режа.Висат над дрвјата, градините или ѕид.Погодна за двете вертикални и хоризонтални градинарство апликација.Големина : 8.2' x 6.6'Ft.

За производот

Купувачите избираат и