• Свеж
N/A Силикони Печат Лента,8M/26ft Силикони Времето Соголување Вратата Печат Лента - Запечатување Лента за Врати и Прозорци-Затка селотејп за Врати и Прозорци и Туш Стакл?

N/A Силикони Печат Лента,8M/26ft Силикони Времето Соголување Вратата Печат Лента - Запечатување Лента за Врати

DEN 248.64

Од стока
Достапно.

【8 метри во должина, супер лепливоста】должината на 26-нога вратата печат филм ви овозможува да избегнете недоволно се користат при користење и може да се користи на повеќе места!На запечатување лента има силна еластичност, adhesiveness, и издржливи, многу еколошки, погоден за семејството употреба!И ќе ви донесе големо олеснување!. 【Функцијата и целта】Тоа може да се заштити вашиот дом од ветер, вода, прашина и инсекти.Се користат за изолирање на повеќе површини : пред вратата, внатрешната врата, прозорец.Се користи за frameless лизгачки врати, стаклени врати, пластични челик windows и алуминиумски прозорци, плакарот врати, прагови, кабинети, гардероби, туш соби, спални соби и бањи. 25, 35 и 45mm широк опции може совршено печат разни пропусти. 【Лесно да се инсталира】Пред користење на вратата временската лента, ве молиме следете го овој работење : 1. Брзо чистење на површината; 2. Мерење на големината на делот кој треба да се применат; 3. Излупете исклучување на бела површина филм; 4. Зајакнување на процесот на инсталација за да се обезбеди лепливоста Go up!. 【Флексибилни и издржливи, заштеда на енергија и намалување на шумот】Направен од силикон и материјални, не-токсични и еколошки, лесни и издржливи, погоден за семејна употреба.Покрај тоа, водоотпорна силиконска гума, има супер флексибилност.Тоа не е лесно да се оштетат од сонце или дожд.Можете да ги користат со доверба.На водоотпорна вратата запечатување лента спречува топлина и студ од избега во лето и зима, со што греење и ладење ефикасноста на дом или канцеларија повисока. 【Совршен по-продажбата на услугата】 Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ви благодариме за изборот на N/A продавница!Со цел да се обезбеди подобра услуга, ние ќе го реши вашиот проблем онлајн 24 часа!.Боја : Бела | Големина : 25 mm.

За производот

Купувачите избираат и