• Свеж
EKDJKK Плевел Бариера Ткаенина, Градина Пејзаж Ткаенина,Земјата Покрие Плевели Контрола Трајни & Тешки-Должност Плевел Блок Градинарство Мат за Цвет Кревет, Прекривк?

EKDJKK Плевел Бариера Ткаенина, Градина Пејзаж Ткаенина,Земјата Покрие Плевели Контрола Трајни & Тешки-Должност

DEN 2340.00

Од стока
Достапно.

【Плевел Контрола на еколошки 】На плевел контрола ткаенина е nade На тешки-должност професионална одделение polyethene материјал, издржлив, здрав и отпорен на корозија.Еко-пријателски спречување на несаканите плевели од germinating.Чувајте ги вашите почвата здравје.Не му наштети на екосистем на вашиот двор и llowing вашиот растенија за да напредува. 【Широко се Користи】комерцијалните пејзаж ткаенина функционира одлично како underlayer за вештачка трева, зеленчук печ, цвет кревет, земјата маска, ратан градина, патеката, chippings, камења, чакал walkway, игралишта и др.Можете исто така да DIY крпа големина од себе. 【Дренажа Дизајн】дренажниот перформанси на плевел бариера ткаенина обезбедува брзо испуштање на вода на земјата и ефикасно да се инхибира на инфилтрација на почвата честички, на тој начин обезбедување на чистотата на површината на плевел бариера за контрола на ткаенина.Во исто време, таа има добра отпорност на корозија, долгорочна отпорност на корозија во почва и вода со различни p H ниво, и може да се користи за долго време. 【Лесно Да се Инсталира & Set Up】Едноставно го покрие целиот кревет со ткаенина плевел бариера и има надолу со staples на ветрот.Потоа се сече на цепнатинки во материјалот за култивирани растенија.Тоа е лесно, и вие не треба да биде експерт. 【Времето Доказ И Долготрајни】На висока густина ткаени polyethene материјал го прави овој плевел ткаенина времето доказ и УВ-Третирани, обезбедување на вас со плевел заштита и за многу долго време.Големина : 6.5 ft x 16.4 ft.

За производот

Material:
PE
Color:
Black
Size(WxL):
About 1x10m, 2x5m, 2x10m
Package includes:
1pc x Weed Control Fabric :

Купувачите избираат и