• Свеж
Cuisinox COF-45 француски Притиснете кафематот, 32 оз, од не ' Рѓосувачки челик

Cuisinox COF-45 француски Притиснете кафематот, 32 оз, од не ' Рѓосувачки челик

DEN 1036.80

Од стока
Достапно.

Двојно ѕидови. 1 четвртиот / 32 оз капацитет. 18/10 нерѓосувачки челик.Машина за миење садови безбедно.Уживате во кафето како професионалци како тоа, крем и целосно доследен на себе со екстра допир на богатството и телото.НОВИТЕ силикони заптивка на работ на филтерот за диск што се создава совршена печат.Без хартија, филтри, тоа е најчиста инфузија на кафе и вода, што создава повеќе егзотични купот на истакнување на вкус суптилностите.Новиот Cuisinox нерѓосувачки челик француски кафе притиснете ги комбинира неверојатна елеганција со најдобрите материјали за совршен функција.Само додадете вода, право надвор од вари, да свежо-мелени зрна кафе или чај, остава, и нека стрмни за четири минути, потоа притиснете го клипот надолу.Двојно ѕидови од не ' рѓосувачки челик термо притиснете го задржува вашето кафе или чај, топла до 2 часа.Можете да ги користите за било вашата совршена шолја чај или кафе.

За производот

Купувачите избираат и