• Свеж
Goodful Кафеав Шеќер Чувар и Омекнувач, Лист Дизајн, Обновливи Terracotta Пршлен, 2 Пакет, Глина

Goodful Кафеав Шеќер Чувар и Омекнувач, Лист Дизајн, Обновливи Terracotta Пршлен, 2 Пакет, Глина

DEN 191.76

Од стока
Достапно.

ДРЖИ ШЕЌЕР МЕКА : Оваа храна-безбедно terracotta кафеав шеќер saver диск омекнува тешко кафеав шеќер.Сите што треба да направите е да се впие диск во вода, туп сува, и продавница во вашата кафеав шеќер сад.На дискот води кафеав шеќер мека кога се чуваат во херметички сад.ХРАНА БЕЗБЕДНО и обновливи : Направен со terracotta, ова шеќер saver е безбедна храна.Користат одново и одново да се задржи шеќер мека.НЕ САМО ЗА ШЕЌЕР : Ова шеќер saver диск е исто така одлична за одржување на влага во различни храна, како што се суво овошје, bagels, marshmallows и повеќе.Сакате да ги задржите сува храна сува?Ставете сув шеќер saver дискот со крекери, pretzels, билки и повеќе да се задржи сува храна од добивање премногу влажна.Тешко кафеав шеќер?Ова е решение!Оваа храна-безбедно кафеав шеќер saver диск ќе го задржи вашето кафеав шеќер влажна и мека.Едноставно се впие диск во вода, туп сува и место во вашиот кафеав шеќер за складирање сад.Поминаа деновите на фрлање надвор тешко грутки на неупотребливи кафеав шеќер!Овој диск исто така може да се користи за да се задржи влагата во различни храна, како што се суво овошје, bagels, marshmallows и повеќе.Сакате да ги задржите сува храна сува?Ставете сув шеќер saver дискот со крекери, pretzels, билки и повеќе да се задржи сува храна од добивање премногу влажна!Оваа храна-безбедно terracotta кафеав шеќер saver диск омекнува тешко кафеав шеќер.Сите што треба да направите е да се впие диск во вода, туп сува, и продавница во вашата кафеав шеќер сад.На дискот води кафеав шеќер мека кога се чуваат во херметички сад.

За производот

Купувачите избираат и