• Свеж
Primula Денес Пјер француски Кафе Притиснете 8cup, 8 Првенство, Црвено

Primula Денес Пјер француски Кафе Притиснете 8cup, 8 Првенство, Црвено

DEN 542.64

Од стока
Достапно.

ФРАНЦУСКИ ПРИТИСНЕ КАФЕ : француски притиска се користи од страна на многу Европејци, што го брзо стекна популарност во Северна Америка.Оваа подготовка метод возгласува на уникатни вкусови на кафе грав.ИСКЛУЧИТЕЛЕН ДИЗАЈН : На Primula Денес Кафе Притиснете карактеристики на модерен, стилски дизајн, со високо-квалитетни, трајни стакло.Дршката е направен на топлина-отпорни пластика, обезбедува цврст и сигурен зафат.ЧУВСТВУВАТЕ ВКУС : Супериорен подготовка способност без оглед на видот на кафето се користи.Ја одржува нафта и вкус на кафе, додека елиминирање на агенси кои предизвикуваат горчлив и кисел вкус.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА И ЧИСТЕЊЕ на : компоненти се дизајнирани за леснотијата на користење.Опремени капак нуди чиста и дури и се прелива, додека кафе се чуваат во beaker и надвор од вашата чаша.Машина за миење садови безбедно.СПЕЦИФИКАЦИИ : Пакетот вклучува (1) Црвена Primula Денес 8-Шолја Кафе Притиснете.Primula Денес Пјер француски Кафе Притиснете 8cup, 8 Првенство, Црвено За секој 4-унца чаша, со лажица за 1 заоблени лажица на кафе во тенџере.Користете coarser мелење на кафе за најдобри резултати.Истурете цевки за топла (не сосема врела) вода во тенџере, оставајќи минимум 1 инчен на просторот на врвот.Промешајте пијалак темелно, како кафе ќе плови кон врвот.Почекајте околу 4 минути да се стрмни.Држете го тенџере се справи со цврсто, со spout сврте настрана од вас, тогаш со користење само на тежината на вашата рака, се применуваат благ притисок на врвот на knob да се намали клипот директно надолу во садот.Намалување на клипот полека со минимален притисок произведува најдобрите резултати.Се прелива и да им служи.

За производот

Купувачите избираат и