• Свеж
Еди Bauer Мажите CirrusLite Надолу Јакна

Еди Bauer Мажите CirrusLite Надолу Јакна

DEN 1425.36

Од стока
Достапно.

100% Најлон.Машина За Миење.Ultralight разноврсна, и packable, ова надолу јакна за мажите е севкупното патник, без разлика дали вашата дестинација е крст на град или далеку од тепање пат.Најлон школка со 650 пополни Одговорен Премиум Надолу изолација за чувствувате топлина.Ова не се обични надолу јакна за мажи, бидејќи тоа има две безбеден поштенски страна рака џебови и ентериер џеб за да го носат вашиот essentials, еластична-граница ракави и полите на половината за да се минимизира топлина на косата, и повисока вратот и јаката за дополнителна топлина.Нашите мажи puffer Јакна е полн со 100% најлон изградба и Storm Repel DWR водоотпорен заврши дека фрла влага, па тоа не се апсорбираат во ткаенината.Надолу изолација во нашата машка Cirruslite подуени јакна е одговорно извори со Одговорните Надолу Стандард (RDS)-уверение надолу изолација.Заверена од Контрола Унија.Класичен Одговара : универзална одговара.Не се премногу дебели, не е премногу опуштено на телото.Со цел да се вклопи во текот midweight слоеви.Просечната должина : Рег 27.5 инчи.НЕГА : Обезбеди сите облека затворачи пред перењето.Машина за миење топло деликатна, посебно, користејќи благ детергент само.Не кајгана или употреба ткаенина softeners.Исплакнете темелно и се отстранат веднаш.Собори сува ниска.Не се откажам да се исуши.Не железо или пареа.За најдобри резултати, сув и чист тенис топката.Овој стил е достапно во Висока и Редовна големини.

За производот

Купувачите избираат и