• Свеж
Кафе Кит | француски Притиснете Двоен Изолирани од не ' Рѓосувачки Челик кафематот (27oz) | Керамички Брус Мелница за Кафе | Coffee Складирање | Млеко Стомна | Лажичка | Завр

Кафе Кит | француски Притиснете Двоен Изолирани од не ' Рѓосувачки Челик кафематот (27oz) | Керамички Брус Мелница

DEN 959.76

Од стока
Достапно.

Раката чудак механизам е толку тивок што може да мелење кафе без нарушување никого.Ова може да изгори надвор етерични масла е потребно за да се подобри вкусот на вашето кафе. ☕ ХЕРМЕТИЧКИ СКЛАДИРАЊЕ : веднаш може да се почувствува како и складирање сад пломби кога отворање и затворање на капакот.Совршен за родендени, свадби, куќа warmings, празници, или само затоа што за секое кафе или чај, ентузијаст!Ние нудиме неверојатна вредност со овој делукс кафе комплет во вредност од над $50 ако на секој елемент се купи одделно и да го положат на заштеди за вас!.Издржливи & машина за миење садови безбедно компоненти се лесно да се расклопување и чистење.Поставите вашиот мелење од грубата да казна за вашето кафе грав со користење на вредноста knob под керамички мелење јадро.Користете микрофибер крпа за совршен сјај.Неверојатно квалитетни материјали кои ќе остави траен впечаток. ☕ КЕРАМИЧКИ БРУС МЕЛНИЦАТА : Најмногу кафе брусилки се користи метал ножеви или burrs кој предизвикува топлина кога мелење кафе грав.Нашите керамички брус е отпорни на топлина & испорачува повеќе во согласност мелење, обезбедување на оптимални вкус без гори грав.☕ВАШИОТ КОМПЛЕТЕН КАФЕ КОМПЛЕТ : Овој комплет вклучува сè сликата - 1 француски Притиснете, 1 Рачна Мелница за Кафе, 1 Складирање Сад, 1 Млеко Стомна, и 1 лажичка со торба клип. (Другите имаат пластична рачка, yuck!????) Млекото стомна има капацитет ознаки ласерски гравирани внатре, па да знаете колку точно да се користи, и тешка стакло складирање сад е handsomely завиткани во бранеа од нерѓосувачки челик.

За производот

Купувачите избираат и