• Свеж
LASEEJOS Обновливи Магија Пракса Copybook за Деца,На Ракопис Пракса Книга Сет Содржи Писмо за Цртање и Пишување по Математика Совршен за децата на предучилишна возраст и Г?

LASEEJOS Обновливи Магија Пракса Copybook за Деца,На Ракопис Пракса Книга Сет Содржи Писмо за Цртање и Пишување

DEN 746.40

Од стока
Достапно.

Ракопис автоматски да исчезнат по суви : .Не потроши хартија.мастило исчезнува набргу откако и може да се задржи следење и цртање, нема потреба да се избрише,што е еквивалентно да се има безброј копии на магијата пракса calligraphy.Да го мотивира детето како тие напредуваат : Корисна 7.8'x5.4' големина.Совршен за децата на предучилишна возраст и години за да научат како да го обликуваат знаци и букви,зборови,броеви и penmanship, Ова cursive пишување книги за деца би можело да биде нивното како училиште резерви.Издржлив материјал : 3 D ритам со висок квалитет на хартија кои не се лесно солза и нема боење страници или.лесен за на оди во автомобил и за долги патувања или наставно дома.Ракопис вештини : Во овие англиски магија практика активности, децата ќе ги користат пенкала да се движат по должината на патот и да се подготви различни форми; комбинацијата на графика и светли бои може да се подобри.Пакет листа : оваа copybook поставите пакет Вклучуваат 1 buc пен носителот и 1 buc пенкало држи помош ,6 компјутери refills и 4 парчиња книга вклучуваат (Додавање и одземање , англиската азбука ,Цртање, Броеви).Спецификација : Име : Calligraphy Ракопис Copybook Производ материјал : хартија Пакет Вклучуваат : 4 x Ракопис Copybook (1pcs додавање и одземање,1 buc англиската азбука,1 buc Цртање,1pcs броеви) 1 x Авто исчезнат пенкало 1 x Пен носителот 1 x силика гел пенкало држи 6 x Refills Информации : 1.На copybook мора да се користи со авто исчезнат пенкало, тогаш може да се употребуваат.Ако користите обични пенкало, на copybook не може да се употребуваат. 2.Нашите магија copybook е различен од другите Кинески верзии на пазарот, ние сме сите на англиски јазик.

За производот

Name:
Calligraphy Handwriting Copybook
Product material:
paper

Купувачите избираат и