• Свеж
Четири Guard за Приватност Екран Филтер за Лаптоп-Лаптоп 14.0 Инчи 16:9 Widescreen - за Заштита на Приватноста на Сина Светлина Намалување на Анти-Отсјај Анти Нула Заштитник Фи

Четири Guard за Приватност Екран Филтер за Лаптоп-Лаптоп 14.0 Инчи 16:9 Widescreen - за Заштита на Приватноста

DEN 1089.60

Од стока
Достапно.

ЕФЕКТИВНА 2 WAY за ЗАШТИТА на ПРИВАТНОСТА : На јасен поглед во предниот дел на екранот, но блокирани на екран на информации од било страна по пат на ограничување на другите " гледање агол од 60 степени надвор.Така корисникот може да ги чува во доверливост на информации на безбеден на јавни места.За подобри перформанси, ве молиме да ја прилагодите осветленоста на екранот според околината.ВИДОТ ЗАШТИТА : Прекумерна УВ зраци, сина светлина, и сјајот ќе влијае на корисниците на видот.Четири Guard за Приватност Екран Филтер олеснува на корисниците' замор на очите со блокирање 97% UV зраци и намалување на сина светлина од 45%.И, исто така, на Приватност Екран Филтер е реверзибилна, мат или сјајна.Ве молиме место на мат свртена корисникот за намалување на екстра отсјај, и за повеќе јасен приказ, изберете сјајни страна.БЕЗБЕДНО ОД ГРЕБНАТИНИ & ШТЕТА : Четири Guard за Приватност Екран Филтер помага да се задржи на екранот безбедни од какви било штети, гребнатини и прашина, итн.Ве молиме имајте предвид дека мат страна може да ја намали екран јасност поради филтер е мулти-слој дизајн и Анти-Отсјај слој.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА и ОДРЖУВАЊЕ : Четири Guard за Приватност Екран Филтер нуди 2 различни прилог опции за корисници, лепливи ленти & планината висат табови.Ве молиме погледнете го ИНСТАЛАЦИЈА сликата од лево.И, исто така, корисниците може да се чистат лесно за Приватност Екран Филтер со приложена Микрофибер Крпа.Ако имате било какви прашања со Приватност Екран Филтер, ве молиме да бидат слободни да контакт.КОМПАТИБИЛЕН МОДЕЛ & ГАРАНЦИЈА(ОГРАНИЧЕН 1 ГОДИНА) : Четири Guard за Приватност Екран Филтер е дизајниран за 14.0 Инчен Лаптоп-Лаптоп со размер 16 : 9 екран, вистински филтер димензии(ширина x висина) се 12 3/16" x 6 7/8" (310 mm x 174 mm).Пред купување, ве молиме споредете ги вашите екран димензии(ширина & висина) со производот големини слика за да се обезбеди да изберат правилно.Боја : 14.0 Инчи 16 : 9 Widescreen.

За производот

Купувачите избираат и