• Свеж
Дијамант Сликарство Колекции за Возрасни - 5D Дијамант Уметнички Колекции DIY Занаети, Дијамант Сликарство Додатоци Комплет Алатки, Круг Целосна Вежба Дијамант Dotz Ум

Дијамант Сликарство Колекции за Возрасни - 5D Дијамант Уметнички Колекции DIY Занаети, Дијамант Сликарство Додатоци

DEN 287.76

Од стока
Достапно.

Дијамант Сликарство Колекции : Сè да се создаде дијамант сликарство дизајн доаѓа во комплет, ова 5 D дијамант сликарство вклучува HD слика платно, 26 аспекти дијамант-намалување на камења (дополнителни 30% од камења), вежба леплива пенкало, леплива силикони подлога, фах, хартија клипови, патент торби и подарок пакет.Целосна Вежба Дијамант Слика : Ова е целосна вежба платно, на вежби се во облик на круг, кој дава целосна покриеност, и најновите смола rhinestones има 26 аспекти, што го прави бисери повеќе shinning, целата слика се чувствува повеќе од три-димензионални и живописни.повеќе енергична и брилијантен од смола дијаманти, круг дијамант монистра.Забава и Одзема Време : Одлична за опуштање и забава, и многу празна.На DIY дијамант сликарство може да се збогати вашето слободно време, се доживее чувство на достигнувањата, да го намалите стресот, подобрување на самодовербата и да се посветам на трпение, искуството и чувството да се биде сликар.Висок Квалитет Дијамант Уметнички Колекции : На моделот со позадина која што платно се водоотпорни и има дури и текстура, со јасни филм капак за да се задржи сликата леплива и потоа се одржи на дијаманти во место, и заштита на сликата.Тоа е како да се премине бод и бојата со броеви, симболи се јасни и лесни за читање.Голем плус на Соба : 5 D Дијамант сликарство е совршен за да ги красат вашата дневна соба, спална соба, канцеларија, ресторан, бар или каде што сакате да одговара на различни декорација стил.И тоа е совршен подарок за роденден и фестивали.Покрај Тоа не е само одлична идеја за крстот бод, embroider занает љубовници, но исто така и прекрасен подарок за семејството и пријателите.Смола дијаманти во бараните бои.Ние бидете сигурни дека да се вклучат дополнителни дијаманти во нашите колекции, па никогаш не ќе се кандидира надвор од вашата омилена боја, додека сликарство.Пластична лента да се одржи на дијаманти.Дијамант сликарство пенкало алатката за да ги собереш дијаманти.Лепак или восок за да ја вметнете во пенкало алатката.На high-definition печатени дијамант уметност платно е водоотпорен и има дури и текстура, со многу леплива површина да се вежба на.Нашите дијамант вежба има 26 намали површини, поубав од 9 аспекти & плоштадот вежби.Дијамантите се многу светкавиот, без пукнатини, повеќе живописни и никогаш нема да згаснат. 5 D DIY Дијамант Сликарство е нов популарен производ и голема зависност од дома.Нашите боја со број дијамант уметност комплет е совршен дијамант сликарство проектот за деца и возрасни, ќе го добиете сето она што треба да го направи тоа.Супер лесно и забавно да се направи!.

За производот

Купувачите избираат и