• Свеж
Noctua NH-C14S, Премија CPU Ладилник со НУ-A14 PWM 140mm Фан (Brown)

Noctua NH-C14S, Премија CPU Ладилник со НУ-A14 PWM 140mm Фан (Brown)

DEN 1439.76

Од стока
Достапно.

На врвот на протокот дизајн за пониска висина, зголемување на случај компатибилност и повеќе струење над RAM меморија модули и во близина на штекер плоча компоненти.Вентилаторот може да биде инсталиран на врвот или под ладење перки за максимална RAM меморија царинење (до 70mm) или низок профил (115mm вкупната висина).Високо оптимизиран НУ-A14 140mm фан со PWM поддршка и Ниски-Бучава Адаптер за автоматска контрола на брзината и ултра-тивка работа.Вклучува high-end NT-H1 термичка паста и Secu Firm2 монтажа на систем за лесно за инсталација на Intel LGA1700, LGA1200, LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1156, LGA2011, LGA2066 и AMD НА4, НА3(+), AM2(+), FM2(+).Познатиот Noctua квалитет поткрепени со 6-година производителот, делукс избор за Intel Core i9, i7, i5, i3 (на пр. 12900 K, 12700 K, 12600 K) и AMD Ryzen (на пр. 5950 X, 5900 X, 5800 X, 5600 X). 1x НУ-A14 PWM премиум фан.Ниски-Бучава Адаптер (Л. Н. А.).Фан клипови за вториот фан.NT-H1 високо-одделение термички соединение.Secu Firm2 Монтирање На Комплет.Noctua Метал Случај-Значка.Наследник на наградуваниот NH-C14, на NH-C14 S е елитната класа на врвот на протокот CPU ладилник дека е исклучително ефикасна, високо компатибилни и многу прилагодливи.Благодарение на својата подлабоко перка магацинот и познатиот НУ-A14 PWM фан, на еден фан NH-C14 S обезбедува слични тивка ладење изведба на неговата двојна фан претходник, додека се уште повеќе разноврсна : Со вентилатор инсталиран на врвот на светот, кулер е компатибилен со RAM меморија модули до 70mm висина.Со вентилатор инсталиран под перки, вкупната висина на ладилникот е само 115mm, што го прави погоден за употреба во многу HTPC случаи.Во исто време, новиот форумот изгледот им овозможува тоа да го исчистите врвот PCIe слот за повеќето µATX и ATX матични плочи.На врвот исклучување со доверлив, про-одделение Secu Firm2 мулти-приклучок систем на монтирање и Noctua е докажано NT-H1 термички соединение, на NH-C14 S е премиум квалитет на врвот на протокот решение за највисоките барања. 1x НУ-A14 PWM премиум fan Low-Бучава Адаптер (Л. Н. А.) Фан клипови за вториот fan NT-H1 високо-одделение термички compound Secu Firm2 Монтажа Kit Noctua Метал Случај-Значка.Intel LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150, LGA2066, LGA2011-0 & LGA2011-3 (Плоштад МПМ) & AMD AM2, AM2+, НА3, НА3+, FM1, FM2, FM2+ (backplate е потребно), НА4.

За производот

Купувачите избираат и