• Свеж
WAENLIR Тешки Не Ткаени Плевел Бариера Пејзаж Ткаенина,Премија Трајни Плевел Блокатор Маска,Отворено Градинарство Плевел Контрола Мат, Црниот 4FT x 100FT

WAENLIR Тешки Не Ткаени Плевел Бариера Пејзаж Ткаенина,Премија Трајни Плевел Блокатор Маска,Отворено Градинарство

DEN 1199.52

Од стока
Достапно.

1.Премиум Плевел Бариера Материјал : Тешки пејзаж плевел бариера ткаенина која има чувствував како конзистентност и ги комбинира сила и проток на вода. 95% изложена на светлина, го Спречува плевел семе погребан во почвата под од sprouting.Главните функции се филтрација и поделба.На плевел блокатор fabri е дебела и издржлив и може да се користи за долго време.Заштеда на времето на купување на обичните ткаенини и инсталирате на понатамошно. 2.Висока Пропустливост : Не ткаени geotextile ткаенина дава сила и MAX пропустливост за различни пејзаж и дренажа апликации.Нејзините дише дизајн овозможува примена на вода во текот на врвот на ткаенина, на течност ќе се филтрира долу во почвата без да се оштети или понижувачко ткаенина себе.додека спречување на почвата и слоевита од внесување внатрешни работи слој чакал, функционира како почвата филтер. 3.Анти-УВ &Супериорен светлина блокирање на : Не ткаени пејзаж ткаенини се со висока отпорност на УВ зраци, гниење, и деградација.Тоа го направи на еко пријателски не ткаени материјали, кои може да се заштити вашиот двор е екосистем , ограничување плевел раст преку спречување на почвата-граница плевел семе од добивање било сончева светлина. 4. Лесно се инсталира &Повеќе цели : Лесно да се намали и да се справи, во согласност со вашата градина или хоризонтален распоред.Овој плевел бариера пејзаж ткаенина е одлична за уредување или отворено градина проекти, како што се почвата стабилизатор под камењата или плочи, патио, карпи и тротоарот подвлече, се вози начин и сите пејсажи или градина плевел контрола потреби. 5. ПО ПРОДАЖБАТА на УСЛУГАТА : Ние сакаме да ви обезбеди со најдобрите пејсажи на платно е можно, како и со услуги на клиентите може да се потпре на.Ние¡секогаш ќе биде тука за да се одговори на прашањата и да се обезбеди брз поддршка.Плевел блок/ плевел ткаенина/плевел бариера/пејзаж ткаенина е најдобро познат како начин да се ограничи плевел раст преку спречување на почвата-граница плевел семе од добивање било сончева светлина.

За производот

Купувачите избираат и