• Свеж
2 Пакет 10M (33 Стапки) Cfsnrts Вратата Печат Лента, Силикони Времето Соголување Врата, Транспарентни Силикони Запечатување Налепница селотејп за Врати, Прозорци и Туш Ст?

2 Пакет 10M (33 Стапки) Cfsnrts Вратата Печат Лента, Силикони Времето Соголување Врата, Транспарентни Силикони

DEN 335.76

Од стока
Достапно.

Забелешка : Ако температурата е ниска, тоа е најдобро да се користи фен за да се загрее на лепило. Секој пат кога вратата е затворена, звукот на вратата судир нè прави многу нервозни.6" (0-15mm) празнини. ???? 【Висок Квалитет】 : На силиконски запечатување лента е направен од мек, силикони, кои се еколошки, трајни, и евтина, што го прави идеален за домашна употреба. Бидејќи вратите и прозорците не се запечатени, секогаш постои многу прашина во домот, која лошо влијае на воздухот средина на домот. ???? 【Широко се Користи】 : вратата печат лента е широко се користат во frameless лизгачки врати, стаклени врати, пластични и алуминиумски прозорци, плакарот врати, прагови, кабинети, плакари, спални, и туш кабини. Нашата прозорци и врати времето соголување се опремени со лепило, која може да се сече според вашиот вистински вратата и прозорецот големина.4" (10мм) ширина на лепило лагер, погоден за запечатување 0-0. Бидејќи вратите и прозорците не се запечатени, надвор е многу бучна, па ние не може остатокот нормално. - Кога внатрешна климатизација или греење е вклучено, но прозорци или врати, не се запечатени, тоа предизвикува климатизација или греење да избега и отпад енергија?. ???? 【Предности】 : времето соголување е windproof, енергија-заштеда, бучава се намалува и вода-отвратителен.Во текот на летото, на ладен воздух од клима уред нема да искористиш приликата надвор и отпад на електрична и електрична енергија; во зима, ладно ветрот нема да искористиш приликата во нашата соба и ни прават студ, за цело време, греење, нема да искористиш приликата надвор и отпадна електрична енергија; за да продолжите со бања, водата во бањата нема да искористиш приликата надвор и влажно на подот повторно. - Ова водоотпорна печат лента ви помага да го блокира нацрти и воздухот протекување, заштеда на енергија. ???? 【Лесно да се Инсталира】 : Инсталација на печат лента трае само две минути, за појавување на потребната должина на врата и кроена, пилинг заштитна хартија на соодветни чиста позиција. Нека бања посебна сува и влажна од сега па натаму, создавање на повеќе хигиенски и безбедна средина. Заштита на прозорец и врата, да се намали носат на прозорец/вратата додека се отвораат и затвораат. Се спротивстави на дожд и студ правец, да ви даде чиста и потопло средина. - Тоа се намалува бучавата од надвор и лизгачки врата треснувајќи, ви дадат тивко и пријатно животната средина.

За производот

Купувачите избираат и