• Свеж
Waterdrop 0.01 µm Ултра Филтрација Под Мијалникот Вода Филтер Систем, 19K Литри Хлор Намалување на Капацитетот, NSF/ANSI 42 Уверение, со Посветен Тапа, САД Техника, 17UB-UF

Waterdrop 0.01 µm Ултра Филтрација Под Мијалникот Вода Филтер Систем, 19K Литри Хлор Намалување на Капацитетот,

DEN 1596.00

Од стока
Достапно.

【Супериорен материјал】 Со филтрација точноста на 0.Како резултат на тоа, квалитетот на водата не може да се утврди само со TDS вредност.[2] Нема потреба да купувате флаширана вода повеќе!Да се погледне над 42&372 сертификација на овој производ, ве молиме пребарување "EWF-8018 S" на WQA официјалниот веб-сајт.Активиран јаглерод блок и други напредни филтер медиумите се обезбеди ефикасна и безбедна филтрација.За да дојде директно до точка, TDS вредност не е директно поврзана со квалитетот на водата.TDS се залага за вкупно растворени цврсти материи.Брзо и стабилно снабдување со вода обезбедува чиста и свежа вода дека вкус како изворска вода.На undersink вода филтрација систем доаѓа со довод на вода адаптер кој може да се поврзете на цевки.Есенцијални минерали.Со својот исклучителен дизајн и мали димензии, тоа е најдобар избор за изнајмен стан.Тоа е само еден од стандардите кои се рефлектираат вода состојба и не може да се констатира дека на вода со низок TDS е дефинитивно на добар квалитет.За решение со пред-филтрирање систем, ве молиме да пребарувате за WD-PFK.Напредни Waterdrop Undersink Вода Филтрација Систем вработува на UF мембрана со филтрација точноста на 0.KDF ефикасно да се задржи филтер санитарни.Waterdrop под контра вода филтер ги намалува штетните pσllutants додека го задржува природните минерали, на тој начин обезбедување на чистота и добар вкус на вода во исто време.01 µm, на Ultrafiltration мембрана филтрира iṁpurity поголеми од 0.Со иновативни притисни-за-поврзете фитинзи, инсталација е потребно помалку од 3 минути.За одделни пиење тапа веќе имате, МД-15 UC-UF систем ( Пребарување на ASIN : B085 G9 TZ4 L ) би била подобар избор.Тестиран од NSF 42 стандарди, системот на ефикасно го намалува хлор, вкус и мирис. 【Иновативни multistage филтрација】 На Waterdrop Direct Connect Undersink Вода Филтрација Систем користи иновативни multistage филтрација.На 3/8"-1/2" конвертор монтирање може да поврзување на овој систем за да 1/2"или 3/8" ладна вода линии и чешми.Уживате во свежа вода со Waterdrop.Ако се користи и вода и како извор, ве молиме бидете сигурни дека за довод на вода е преку пре-филтрација систем, во спротивно, големи честички во добро вода ќе заглави на филтерот лесно и да се скрати на филтерот за живот.Развиена за домаќинство и за комерцијална употреба, Waterdrop Undersink Вода Филтрација Систем може да биде инсталиран во вашата кујна, RV, или канцеларија за да ги задоволат вашите дневни вода потреби.Пресврт-и-заклучување на дизајн ви помага замена на филтер во 3 секунди без алатки.Овој систем е наменета за Општинските Вода од чешма.Системот, исто така, го задржува минерали кои се од суштинско значење за вашето тело, како што се калиум, натриум, калциум и магнезиум.Специјално избрани премиум материјали се доведе-free, што е целосно потврдени од страна на WQA против NSF 372 стандард.

За производот

Купувачите избираат и