• Свеж
Дијамант Сликарство Лепак Глина, 90PCS Везови Крстот Бод Дупчење Кал Сликарство Восок Организатор Кутија Лепак Глина Восок Алатка Постави Крст-Бод Сликарство Постав

Дијамант Сликарство Лепак Глина, 90PCS Везови Крстот Бод Дупчење Кал Сликарство Восок Организатор Кутија Лепак

DEN 143.76

Од стока
Достапно.

【Различни Бои Лепак Глина】Постојат 90 парчиња лепак глина со 3 различни бои во пакетот, црвена, сина и виолетова.Секој дијамант уметност сликарство лепак се намали во големина на 0.8 х 0.8 во / 2 x 2cm. 15 пакети и 6 парчиња по кутија.Доволни количини за вашата секојдневна употреба.Го извади кога ќе треба. 【Висок Квалитет на Дизајн】Направени од добри одделение силиконски, дијамант сликарство лепак глина е опремен со голема adhesiveness со никаква трага.Сликата лепак глина изгледа кристално јасна и убава.Тие може да се држиме цврсто до дијамант, но никогаш не остави трага на лепак на дијамант, се погодни да се носат и на продавницата каде што сакате. 【Лесен за Употреба】На прв, откине транспарентен филм од лепило, притиснете на глина со цртеж леплива пенкало, допрете дијамант монистра со пенкало, а потоа се држи на дијамант бисери на вашиот дијамант сликарство онаму каде што е потребно.Конечно, го користите вашиот дијамант сликарство дрвени ролери да притиснете на слика цврсто. 【Транспарентна Кутија за Складирање】транспарентни случај, убава на изглед, е погодно за вас да се провери внатрешната ситуација.Восок за чување не само што може да ви помогне да ги зачувате лепак глина, но исто така може да ви помогне да се одржи некои помине decors, мобилен телефон декорација алатки, крои tools, и други мали предмети, да ви помогне да се разликуваат различни цели. 【Широк Апликации】Нашите дијамант сликарство лепак не е само погодна за DIY 5 D дијамант сликарство но, исто така, може да се примени и на други апликации, како што бод алатки, ноктите алатки, мобилен телефон декорација pasting алатки, итн.Во комбинација со вежба пенкало, што може да го подобри вашиот одлуки ефикасност.Можете да ги споделите со вашите пријатели или членови на семејството кои сакаат дијамант сликарство проекти.Дијамант Сликарство Лепак Глина, 90 PCS Везови Крстот Бод Дупчење Кал Сликарство Восок Организатор Кутија Лепак Глина Восок Алатка Постави Крст-Бод Сликарство Постави Алатка за Дијамантски Сликарство Додатоци( 3 Бои).

За производот

Купувачите избираат и