• Свеж
OCPTY 3515002800 Нов Празен Воздушен Контрола Мотор ОДГОВАРА за Hyundai Elantra/Tiburon/Tucson, 2010-2011 за Kia Soul, 2004-2009 за Kia Спектри, 2005-2009 за Kia Spectra5, 2005-2010 за Киа за Sportage

OCPTY 3515002800 Нов Празен Воздушен Контрола Мотор ОДГОВАРА за Hyundai Elantra/Tiburon/Tucson, 2010-2011 за

DEN 338.40

Од стока
Достапно.

FITMENT : Idle за Воздушна Контрола Вентил ОДГОВАРА за 2003-2012 за Hyundai Elantra, 2004-2005 2007-2008 за Hyundai Tiburon, 2005-2009 за Hyundai Tucson, 2010-2011 за Kia Soul, 2004-2009 за Kia Спектри, 2005-2009 за Kia Spectra5, 2005-2010 за Киа за Sportage.ЕКОНОМИЈА И ЕКОЛОШКИ : Добро гориво економија се постигнува со одржување на минимална неактивен брзина и забавување на воздухот контрола на јачина на звук.Подобрување на емисиите од зголемување на количеството на воздух за време на ненадејно забавување.РЕФЕРЕНЦА ОЕМ ДЕЛ БРОЈ:Нов Празен Воздушен Контрола Вентил за 3515002800, 9520930007, 9521930709, 35150-02800. ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА БРЗИНА : На ECU контроли на мирување за контрола на брзината, вентил за да се зголеми внесот на aifor Ramount, а со тоа зголемување на неактивен брзина и спречување на моторот од трчање нестабилен или одолговлекување.ВНИМАНИЕ : ве Молиме проверете дел број пред купување за да се обезбеди fitment и да се Провери за pfor Roper работење со секоја мелодија-up и да го замени кога неволја на календарот покажува неуспех.За било какви прашања ве молиме да ни испратите е-пошта. 2003-2012 Hyundai Elantra /2004-2005 2007-2008 Hyundai Tiburon /2005-2009 Hyundai Tucson. 2010-2011 Kia Soul /2004-2009 Kia Спектри /2005-2009 Kia Spectra5 /2005-2010 Kia Sportage.

За производот

Купувачите избираат и