• Свеж
Мажите Слобода Инконтиненција Уред, Starter Пакет (30 Парчиња)

Мажите Слобода Инконтиненција Уред, Starter Пакет (30 Парчиња)

DEN 705.60

Од стока
Достапно.

РЕВОЛУЦИОНЕРНИОТ ДИЗАЈН : Карактеристики сосема надворешен дизајн кој се вклопува удобно и дискретно во вашата долна облека или шорцеви.SMART АЛТЕРНАТИВА : Заменува пелени, кондом катетери и медицински непотребни Фоли катетери.БЕЗБЕДЕН И СИГУРЕН : Нежно печат овозможува 24-48 часа носат време без протекување.ЗАДРЖИ ВЛАГАТА ДАЛЕКУ : за Разлика од пелени или влошки, Мажи Слобода го задржува влага далеку од вашата кожа и го спречува inconsistence поврзани дерматитис, инфекции на уринарниот тракт и притисок чир.STARTER ПАКЕТ ВКЛУЧУВА : 10 Мажи е Слобода урина колекција пошта, 10 Bioplus Бариера Првично Брише, 1 Freederm Лепило Смена - 1oz спреј, 1 Ноќни Мозоци Торба 2000ml.Кога станува збор за мочниот меур истекување, постојат многу различни опции таму.Но, како што магацинот до против Мажите е Слобода?Нашиот живот се менува, машки надворешни катетер е дизајниран за да им помогне на мажите со уринарна инконтиненција—без разлика на вашиот ниво на инконтиненција —ја поврати својата слобода и достоинството.Возрасни пелени може да биде непријатно или засрамувачки, но Мажите Слобода ефикасно насочува урина далеку од кожата имајќи сува 24/7. За разлика од некои рецепти кои ветуваат дека за контрола на вашиот UI на сметка на можни несакани ефекти, Мажи Слобода е удобно и санитарни.Кондом катетери потенцијално може да предизвика иритација или инфекција, особено ако веќе постои скршени или иритирана кожа, Мажи Слобода е нежна и безбедно.Мажите Слобода е иновативни алтернатива за традиционалните машки надворешни катетери.Како надворешен уред, тој се применува само еднаш на ден.Оваа дискретно, една големина која е идеална за повеќето опција управува со мажите уринарна инконтиненција во безбедна, начинот на кој ви држи сува 24/7. Повеќе од 5 милиони единици биле продадени.

За производот

Купувачите избираат и