• Свеж
Crastan италијански Класичен Топло Чоколадо - 5 кеси пакет 25g секој

Crastan италијански Класичен Топло Чоколадо - 5 кеси пакет 25g секој

DEN 287.76

Од стока
Достапно.

Crastan италијански Класичен Топло Чоколадо со своите непогрешлив вкус и нејзината неодолива creaminess, дава топлина да се најстудените денови.Сам или во друштво, со семејството или пријателите, секој момент е вистинското време да уживаат во добра купот на Crastan Топло Чоколадо.Топло, густа, крем.Глутен Слободни и се Погодни за Вегетаријанци.Подобро од Ciobar!.Пакет содржи 5 вреќи од 25 g секој за вкупно 125 g.Подготовка во микробранова : Микс на содржини на една торба во голема чаша со 125 ml (половина чаша) млеко.Стави првенство во микробранова печка и се готви за една минута на 750 w.Ако сакате вашиот топло чоколадо малку подебели, се готви за уште 15 секунди.Подготовка на шпоретот : Прелива Микс на содржини на една торба во мал saucepan.Полека додајте 125 мл млеко (половина чаша).Донесе на вриење на ниска пламен постојано мешајќи до саканата дебелина е постигнат.За подебели топло чоколадо, зголемување на вриење време; за потенки пијат, зголемување на млеко доза.Понекогаш е потребно многу малку за да вкус уникатен и скапоцени арома.Со нашиот Дебел Чоколадо Пијалок, што може да има тајната состојка на многу од вашите креации во вашата продавница шкафот, подготвени да се користи секогаш кога ќе треба интензивно и enveloping вкус и арома.Вистински италијански Cioccolata Calda!Подобро од Ciobar!Нашите какао се добиени од одбран какао грав, избран за нивните скапоцени карактеристики.Глутен free Already sweetened Selected какао✔ Preparation Try чаша топло чоколадо со нашиот Дебел Чоколадо Пијалок : Празни една торба во мало тенџере.Додадете чаша млеко (125ml), додека мешајќи.Полека се донесе на зоврие продолжува да се промешува.

За производот

Купувачите избираат и