• Свеж
Стив Маден Жените Banddit Подигање

Стив Маден Жените Banddit Подигање

DEN 2288.64

Од стока
Достапно.

100% Кожа.Увезени.Пета мерки околу 1.25 инчи".Подигнете отворање мерки околу 14" наоколу.Чекор на сцена и го украдат тоа кога ќе рок овие ѕвездени Стив Маден® чизми!.Лесно повлекување на изградба со прилагодливи тока затворање.Собори кожени горни со рака детали.Човекот-направени обвивка.Лесно cushioned човек-направени footbed.Текстура човек-направени единствена.Мерења : Пета Висина : 1 1⁄4 во Тежина : 1 lb 4 мл Обемот : 14 во Окното : 10 во Производот мерења беа направени со користење на големината 7.5, М. ширина ве Молиме имајте на ум дека мерењето може да варираат во зависност од големината.Тежина на обувки е врз основа на еден објект, а не еден пар.Рок на некои забрана став со Banddit подигање форма Стив Маден.Оваа солиден најдете има многу шик кеш благодарение на ликвидација рака и близнак тока акценти.На повлечи outsole обезбедува совршен урбани доверба на секој чекор.Она што започна како скромна $1100 инвестиции во 1990 година се разви во еден од најпознатите исконски брендови во обувки.Од една фабрика во Квинс, ЊУЈОРК, Стив Маден е револуција на чевли индустрија, спојување години на искуство со уникатни и креативни дизајни.Инспириран од rock and roll и неговиот Њујорк корени, неговата визија за да се обезбеди on-тренд жени и мажи со вентил за да ја изразат својата индивидуалност е иновативна, смел и инспиративни.Стив вродената разбирање на трендовите и сигурен волја резултираа во милиони клиенти ширум светот и ја движи неговата дизајни на редови на модата.Тој ја проширил Стив Маден бренд во вистински начин на живот и дестинација за обувки, чанти и додатоци, кои се продаваат во над 80 земји во светот.Тоа е за автентичност.Тоа е за прифаќање на индивидуалноста.Тоа е Стив Маден.

За производот

Купувачите избираат и