• Свеж
Фабер Castell Молив Гумичка, ПРАШИНА Слободни (Одличен Чист Бришење)

Фабер Castell Молив Гумичка, ПРАШИНА Слободни (Одличен Чист Бришење)

DEN 89.04

Од стока
Достапно.

Лесно обновува и рамномерно со многу светлина притисок.Одлична Чисти Бришење, Одлични Гумичка за испит.Висок квалитет на гумичка. ?Најдобро за црна води.Прашина Слободни.Faber-Castell ПРАШИНА гумичка серија за олово и боја моливи предизвикуваат помалку прашина и не содржи штетни phthalate пластификатор.Phthalates биле пријавени да предизвика повеќе несакани ефекти кога се изложени на човечкото тело.До денес, phthalates се уште најчесто се користи за производство на гуми насекаде низ светот.

За производот

Купувачите избираат и