• Свеж
Премиерот 42 Електрични Пилешко Нето Ограда 11/42/3 Жолто - 164' Roll

Премиерот 42 Електрични Пилешко Нето Ограда 11/42/3 Жолто - 164' Roll

DEN 741.36

Од стока
Достапно.

Инсталира во околу 15 минути.Содржи пилиња, патки и ситен добиток.Repels фокс, coyotes, кучиња и raccoons кога правилно се полни со енергија!.ОГРАДАТА МОРА ДА БИДЕ ПРАВИЛНО ЕНЕРГИЈА ЗА ДА БИДАТ ЕФЕКТИВНИ.Energizer не е вклучена.Препорачуваме околу .25 joule на energizer по тек на оградата.Користете само ниска или широк отпорност наизменична пулсот energizers.Предупредување!НЕ користите континуирано тековната energizers со електрична пребивање За оптимални резултати, ние препорачуваме употреба на Премиер Соларни или AC/DC energizer која одговара на вашите специфични потреби.Заврши со ПВЦ мислења пред-опремени во оградата на 13.5' интервали со 6" скок на дното.Препорачуваме користење на не-проводници за поддршка и столбови на аглите и завршува.Види Премиер 42" Fiber Tuff мислења (Item 208054) на .Повеќе ролни на нето-лесно се исечени заедно со силата клип на крајот на нето.

За производот

Купувачите избираат и