• Свеж
TamBee Куп Weatherstrip Четка Времето Соголување самолепливи Куп Weatherstripping за Врата & Прозорец 3/8-Инчен x 1/5-Инчен x 787-Инчен Сива (65.6 ft)

TamBee Куп Weatherstrip Четка Времето Соголување самолепливи Куп Weatherstripping за Врата & Прозорец 3/8-Инчен

DEN 582.96

Од стока
Достапно.

ЗАШТЕДА на ЕНЕРГИЈА - се Користи на windows & doors за подобрување на енергетската ефикасност со варењето празнини и протекување кои им овозможуваат надвор на воздух за да го внесете, и внатре условени воздух за да избега.ДИМЕНЗИЈА - 3/8 во.ширина x 1/5 во.висина x 65.6 стапки.должина.ИНСТАЛАЦИЈА - Само-лепило за лесна инсталација.МАТЕРИЈАЛ - Ткаени куп weatherseal материјал.ШИРОКО се КОРИСТИ - цела сезона заштита од влага, drafts (недовршени), ветер, светлина бучава и така натаму.Опис на производот Оваа самолепливи куп weatherstrip особено е добро да се замени носи куп на лизгачки врати и прозорци.Од Производителот Tam Bee времето бесплатен решенија помогне да заштедите и до 20% од домашната енергија трошоци.Нашата прозорци и врати Weatherstrip Линија ви нуди голем број на Полипропилен и Винил Пломби, како и Куп и се Чувствува Weatherstripping.Tam Bee weatherstrip решенија ќе ви овозможи со едноставно, лесно, помага да се поправи секојдневното домаќинство проблеми и insulate вашиот почетен против влага, drafts (недовршени), ветер, светлина бучава и така натаму.

За производот

Купувачите избираат и