• Свеж
Excel Ножеви 44200 Супер Делукс Професионална Занает Нож најголемиот Дел на Собата, со 46 Ножеви, Остар Хоби Нож во Собата со Прецизност Сечење Алатки, и Хоби Нож

Excel Ножеви 44200 Супер Делукс Професионална Занает Нож најголемиот Дел на Собата, со 46 Ножеви, Остар Хоби

DEN 1016.64

Од стока
Достапно.

ЗАНАЕТ НОЖ во СОБАТА : најефикасен ножеви на пазарот, овој Делукс изработката нож во собата е совршен подарок идеја за хобисти, уметници, дизајнери, или оние со интерес за уметности и занаети апликации, резби во дрво, scrapbooking, модел колекции, и многу повеќе!. 46 МЕЧЕВИ И НОЖЕВИ : На workhorse на било кој професионален уметнички материјали за полнење, овој сеопфатен сет вклучува низа на 46 неопходни мечеви и ножеви, вклучувајќи К1, К2, K5, К18, K30, K40, Хоби Awl, Burnisher, а Острат Камен и 37 asst.ножеви.Боите можат да се разликуваат. 4 ВИЛИЦА ЧАК : Овој нож занает сет вклучува нож се справува со таа куќа 4 вилица алуминиум чак за побезбедна сечилото позиционирање и задржете од вашата стандардна светлина должност нож; со сит фитинг, пресврт заклучување да се загрози отпорни безбедност капа за да се заштити ножот за време на чување.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : Кој сите Американски направени компоненти, ова изработката нож го поставите може да се пофали двојно усовршуваа јаглероден челик сечилото.Ние се одржи на сите наши производи во Excel стандард, со ригорозни се погледне во квалитетот на материјалите, цврстина, и edge.SAFETY CAPS се ВКЛУЧЕНИ : Нудење на цел живот на услуга за одлична цена, ова хоби резба нож го поставите доаѓа во комплет со бесплатно да се Загрози отпорни безбедност на капи – за разлика од нашите конкуренти ние не веруваме дека ќе треба да плаќаат екстра за ваша безбедност.Excel Ножеви ви обезбеди со занает алатки кои ќе ги задоволи дури и на повеќето квалификувани занаетчии. 100% произведено во САД со здрав уште светло должност алуминиумско тело, секоја уметност, занает нож е завршена за да се постигне помал tolerances.

За производот

Купувачите избираат и