• Свеж
Француски Притиснете Кафе Тенџере и Teapot (800ml 600ml 350ml),304 од не ' Рѓосувачки Челик Кафе Притиснете со 3 Филтри - Нема Остатоци - Отпорни на Топлина Borosilicate Стакло - Лесно да

Француски Притиснете Кафе Тенџере и Teapot (800ml 600ml 350ml),304 од не ' Рѓосувачки Челик Кафе Притиснете

DEN 420.00

Од стока
Достапно.

【THICKENDE ЕКСПЛОЗИЈА ДОКАЗ】 : со користење на најдобар квалитет дебели borosilicate стакло да се направи внатрешната сад, значително се намалува можноста за кршење на стакло.Нерѓосувачки челик фиксна внатрешни контејнер може да се спречи паѓање, а на дното е анти-судир, што е посовршен од традиционалните француски медиуми дизајн. 【ПРЕЦИЗНОСТ ПРЕКЛОПУВАЧКИ ФИЛТЕР】 : на подебели притисок бар е направен од 304 храна одделение од нерѓосувачки челик.Прецизноста на филтерот за да филтер кафе подобро без остатоци, и е лесен за употреба, расклопување и чистење, и е опремен со резервни филтер. 【ШИРОК СПЕКТАР НА употреба】 : кафе е главната употреба.Тоа исто така може да се користи во сок, чај, foamed млеко, топло чоколадо, и ефикасно да ги филтрираат сите видови на непотребни остатоци.Француски медиуми е погодна за пријателите и семејството кои сакаат кафе или чај.Совршен подарок, најдобар избор за денот на Благодарноста, Божиќ, роденденот подарок. 【ПОМАЛКУ ВРЕМЕ】:овој класичен дизајн трае само 4 минути да се направи кафе.Достапни во 600ml и 350ml. (600 ml може да пијалак за 4-5 чаши, 350 ml може да пијалак за 2-3 чаши). 【ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА】:Бидејќи постои ризик од скршеното стакло за време на транспортот, немојте да се грижите за тоа.Ако примите неисправни или оштетени производ, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за да го замени тоа, вие не треба да се вратат на стариот производ.Големина : 350ml.

За производот

Купувачите избираат и