• Свеж
Француски Притиснете Одговара Кафе Притиснете Дел од Нерѓосувачки Челик Филтер за Повеќето француски Притиснете Создателот 34oz (1L)

Француски Притиснете Одговара Кафе Притиснете Дел од Нерѓосувачки Челик Филтер за Повеќето француски Притиснете

DEN 383.76

Од стока
Достапно.

Конвенционалните големина : На дното дијаметар на француски притиснете филтер е 3.74 во, околу 9,5 см, а висината е 8.2 во, за 21cm.Тоа е компатибилен со стакло француски кафе тенџере со дијаметар од 3.74 во, и француски притиснете вклопуваат е погоден за повеќето француски притиснете кафе тенџере.Дали сте за подготовка на кафе за појадок или ручек, на француски притиснете одговара можат да се одвојат остатоци многу добро, што го прави лесно за вас да DIY.Едноставно чувајте го капакот и полека, притиснете го надолу за да филтер кафе остатоци.Нерѓосувачки челик притиснете филтер со гума може прецизно филтрирање на слоевита, чај и кафе, и да ви обезбеди со вкусна и вкусни пијалоци.Француски притиснете вклопуваат се направени од издржлив, високи-температура отпорни пластика и BPA-free, што може да се направи вкусна француски притиснете кафе, каде и да го земе.Француски притиснете одговара : филтерот се изработени од нерѓосувачки челик, и капакот е изработен од пластика.Гумени прстен е пренослив (ве Молиме имајте во предвид : поклопецот не е пренослив).

За производот

Купувачите избираат и