• Свеж
Вратата Времето Соголување, самолепливи Поддршка Печати Голем Јаз, Лесно Намалување на Големината на Прозорецот Печат Лента за Врати и Прозорци Soundproof Печат Лента E

Вратата Времето Соголување, самолепливи Поддршка Печати Голем Јаз, Лесно Намалување на Големината на Прозорецот

DEN 462.96

Од стока
Достапно.

◉【Мулти-Функција】времето соголување е изработен од EPDM мобилните гума и дизајниран е да го блокираат ветерот, прашина, звук и студено.Заштита на прозорците и вратите, и намалување на триење и бучава ефикасно на прозорец/врата, кога се отвораат и затвораат. ◉【Лесно да се Инсталира】Супер силна само-лепило врата/прозорец времето соголување е покриен, од една страна, со силна леплива супстанца.Инсталирајте го само со кинење на црвениот филмот на површината.Она што ви треба не само да се исчисти место за инсталација,мерење и намалување на должината.Прилично лесно да се работи. ◉【Премиум Квалитет】Нашите времето соголување сите се со еднаква и мазна внатрешност и надворешност, голема флексибилност, висока еластичност и силна мрежа лепило подлога, која ќе се држи цврсто до вратата и прозорецот на недостатоците и да ја добиете вашата вратите и прозорците долго заштита,се повеќе издржливи. ◉【Широко Апликација】времето соголување може да се широко се користат во сите видови на лизгачки прозорец, лизгачки врати, безбедност вратата, плакарот на врата и др.Тоа голема задржи ладен воздух надвор и топол воздух во,намалување на штета на вашиот врати и прозорци.Вратата Времето Соголување, самолепливи Поддршка Печати Голем Јаз, Лесно Намалување на Големината на Прозорецот Печат Лента за Врати и Прозорци Soundproof Печат Лента EPDM/D Типот, Големината е 0.55" x 0.47" (10 СТАПКИ)нацрт затка има само-лепило страна за лесна инсталација дека е многу силен и долготраен, па можете да остатокот увери дека лента ќе остане во место, без потреба да се задржи се држат назад сите на време.Со оваа премиум квалитет вратата и прозорецот печат лента можете лесно може да го блокира било draught и бучава со без проблеми.Со оваа единствена анти-судир пена лента може да се заштити вашиот дом од студената зима правец и нацрт така можете да го одржите вашиот место топол и удобен.Користете го авто-лепило запечатување бенд на страни на сите од вашите прозорци и врати со цел да се откажете бучава и сообраќај, како и да се елиминираат прашина и ветер помеѓу пукнатините.Specification Color : Black Material : Rubber Installation : самолепливи (без алатки потребни)Ширина : 0.55 инчен (13mm)Висина : 0.47 инчен (12mm)Како да се Use1. Се применуваат за чиста, сува површина.2. Излупете заштитна подлога од почеток крајот на ролна.3. Најдете и притиснете го крајот на лента во место.4. Работни должината на лента, притиснете во место како ќе продолжи да се отстрани заштитна подлога.5. Како да се пријде посакуваната должина, се сечат за да одговараат пред да ја отстраните сите заштитна подлога.

За производот

Купувачите избираат и