• Свеж
Abafia Почвата, PH Метар, 3 во 1 Почвата Влага Тестер за Полнење со Функција за Тестирање на PH Вредноста/Слаб Интензитет, Почвата, Влага Сензор се Користи за Наводнување, ?

Abafia Почвата, PH Метар, 3 во 1 Почвата Влага Тестер за Полнење со Функција за Тестирање на PH Вредноста/Слаб

DEN 335.52

Од стока
Достапно.

[3 во 1 Дизајн] : тестер е во функција за мерење на влага, светлина интензитет и p H, па тоа е наречен 3-во-1. Постои очигледна копчето на површината на метар.Стандардно државата е светло интензитет.Притиснете го копчето за лево кога мерење на влажноста на воздухот, како и да се на право кога мерење на p H вредноста. [Висока Точност Тестер]двојно игла дизајн може да се дадат точни водата и p H вредности, така што ќе може да ги набљудува разликите во развојот на ист тип на растенија во различни средини.Тоа е погоден за експерименти. [Лесен за Употреба] : По вметнување на растенијата влага метар, почекајте 10 секунди за да го прочитате интуитивен податоци, што е удобен и брз.Почвата тест комплет се потпира на електроди, не бара батерии, има веродостојни податоци, и е идеален за градинарство алатки за садење и градина. [Користење на Претпазливост] : Овој инструмент е само да се користи за мерење на влага во воздухот дефинитивно не е вода.Ве молиме не вметнувајте на сонда директно во воден раствор,или тоа ќе биде собори. [Пакет Листа] : 1 x По Abafia Почвата, PH Метар.Откако ќе имаат нашите тестер, ние ќе ви понудат добра услуга.Се разбира, ако има било каков проблем со производот, ние ќе им помогне да се реши проблемот заедно.Abafia Почвата Тест за Полнење / Почвата, ph Метар Мерки на почвата услови ( Влага/Слаб/PH).Ви овозможува да знаете кога да се вода.Ви помогне да се утврди дали растенијата е добивање на адекватни светлина.Ви помага контрола на PH нивото во почвата.

За производот

Купувачите избираат и