• Свеж
Нерѓосувачки Челик француски Притиснете кафематот,Двојно Ѕидови Изолирани Кафе & Чај Бруер Тенџере & Создателот,го Задржува Сварено Кафе или Чај, Топла (350mL)

Нерѓосувачки Челик француски Притиснете кафематот,Двојно Ѕидови Изолирани Кафе & Чај Бруер Тенџере & Создателот,го

DEN 645.36

Од стока
Достапно.

Двоен Ѕид Strucute : со внатрешни и exteior две изолирани бело премија од не 'рѓосувачки челик ѕид,овој француски производител на кафе може да го задржат топлината,да ги задржи вашето кафе топла за долго време, значи додека надвор се' уште кулер за допир.Лесен за Користење : француски кафематот е многу лесно да се работи,само треба разбира кафе земјата,топла вода и се 5 минути за да се пијалак еден премиум шолја кафе или чај, а потоа притиснете за да ги филтрираат сите основи,по оние лесно ракување само уживајте во вашиот совршен мазна шолја кафе или чај.Лесен за Чистење : Двоен нерѓосувачки челик fliter екран систем е лесно да се расклопување и чистење,машина за миење садови безбедно.Двоен Филтер Екран Систем : По полека, притиснете на клипот,висок квалитет на пролет се задржи мрежа fliter структура стабилна,fliter сите основи од вашето кафе оставајќи го ви со насочите кафе.Брзо и Лесно Уживање : да се Создаде вкусни топло кафе во snap со нашите кафе притиснете.Едноставно измерете го вашиот кафе, топлина вода, нека стрмни за 4-6 минути, се фрлам печатот, и уживајте!Нерѓосувачки челик внатрешноста и надворешноста на метал француски притиснете го прави чистење бриз и е машина за миење садови безбедно.На прес-кафе тенџере може да се користи за правење на двете кафе и чај.Тоа се прави во форма високо квалитетен материјал, кој е лесен за чистење и отпорни на топлина, ќе добие апетитот шолја кафе или чај во неколку моменти, одлична за дом, канцеларија и кафе куќа употреба.Карактеристики : се Направени од издржлив нерѓосувачки челик, и ентериер и екстериер, направен да трае за цел живот.Двојно нерѓосувачки челик ѕид структура, изолација дизајн, никогаш не можете да горат со топло кафе.Со прецизност филтер, кафе или чај основа може да се филтрираат целосно.Огледало заврши надвор и брусен заврши во внатрешноста, дополнување на вашата кујна контра-топ.Оваа кафематот доаѓа со кул допир рачка и knob за комфорно и безбедно фрлаат.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Боја : Сребро Капацитет : 350 ML Производ Големина(L x W x H) : Прибл. 7.5 * 17cm / Пакет Тежина : Околу. 490g Пакет се Вклучени : 1 * француски Притиснете кафематот Безбедност Потсетник 1. Чувајте се далеку од децата, топло кафе spills ќе му наштети на вашето дете. 2. Користење прекумерна сила може да предизвика scalding течни да пука надвор од садот. 3. Не користите на индукција шпорет.

За производот

Купувачите избираат и